Adananın Genç Elleri Yeryüzü Sofrasında

Yüreği nasıl güzel insanlar var Adanamızda. Örnek alınasıca, onları dinlediğinizde yaptıkları işlerin, projelerin yüreğinizi kabarttığı insanlar. Ve ben bu insanları, dernek ve toplulukları sizlere tanıtmaya devam etmek istiyorum.

    Malum yoğun bir dönem geçirdik ülke olarak. Hele ki Adanamızın coşku dolu festivalleri, sonrasında seçim dönemi ve şimdi Mübarek Ramazan Ayı .Bu mübarek ayda sevgiyle kurulan ve paylaşılan sofralarımız bizler için çok daha önemli , çok daha anlamlı. Paylaşmayı, açı doyurmayı, nefsi tekrar öğretir bize. İnsan olmayı hatırlatır.Maneviyatımızı güçlendirir. Bunu sağlamak, daha fazla insana ulaşmak ve bu değerleri hatırlatmak için yapılan projeler ise takdire şayan.

    Bugünlerde yapılan en güzel işlerden biri de, Sadık Çaygökçe başkanlığında yedi arkadaşın oluşturduğu genç bir dernek olan Adana Genç Eller Derneğinin  (AGEDER)  düzenlediği Yeryüzü Sofrası İftar Yemeği oldu.

    Merkez Park’taki çim alanında gerçekleştirilen İftar Yemeği programında dernek üyelerinin hazırladıkları yemekler ikram edildi. Paylaşmayı ve dayanışmayı arttırarak Ramazan ruhunu yaşatmayı amaçlayan dernek yönetimi, sofraya oturan Adanalılarla bolca muhabbet ettiler ve kapılarının her zaman açık olduğunu belirttiler.

      AGEDER önümüzdeki Temmuz ayında birinci yılını kutlayacak.Bu kadar süre içerisinde birçok faaliyet ve proje ile başarıyı yakaladı. Dilerim ki önleri hep açık olur ve birçok insana da örnek olurlar. Siz de dernekte yeni projelerde etkin rol almak istiyorsanız sosyal medya hesapları üzerinden iletişime geçerek, gönüllü olabilirsiniz.

Hayırlı Ramazanlar… J

  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sumeyra Bilir
Sumeyra Bilir - 4 ay Önce

Kaleminize sağlık hepbirlikte omuz omuza nice güzel projelerimiz olsun

Sercan YAYGINGÖL
Sercan YAYGINGÖL - 4 ay Önce

Yüreğinize sağlık güzel dilekleriniz için: )

cyberturk.biz