Çanakkale Geçilmez!

Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı kutlandı bu sene. Adanamızda renkli görüntüler vardı. İnanan , bu kıymetli topraklar uğruna , bu neslin geleceği uğruna savaş veren onca şehidimiz bir destan yazdı. Onları rahmetle ve saygıyla anıyoruz.

   Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve yoldaşlarının, şehitlerimizin, gazilerimizin bize emanet ettiği bu toprakları korumak, geleceğimizi inşa etmek biz gençliğin en brinci vazifesi.  Sadece savaş alanında değil, düşünerek, okuyarak, ilme önem vererek, yazarak ve vatan bilincinde olarak, insan olarak , hayvanları, doğayı koruyarak, kendimizi ve milletimizi severek bu topraklara sahip çıkmak bizim en değerli vazifemiz.

   Ey Türk Gençliği,

   İnan , güven kendine. Sonuna kadar diren doğrularının ardında.Başkalarına yanlış gelse bile hayallerinden vazgeçme! Gerekirse son kanına kadar savaş uğruna.Çok oku, yaz, çiz. Gerekirse milyon kez yap bunu! Mustafa Kemal’i ve yoldaşlarını anla.Onlar ol, hisset gerektiğinde! Kimileri seni vazgeçirmeye çalışır, kimileri sana inanmaz . Sen vazgeçme! Doğru bildiğin yolda yürü, inan kendine. İnan damarlarındaki asil kana. Sen bu milletin evladısın! En büyük zaferlerin tohumlarısın.

   Allah bu millete bir daha aynı acıları yaşatmasın!

Saygıyla….

   Çanakkale Geçilmez, Mustafa Kemaller Ölmez…

YORUM EKLE
cyberturk.biz