ABD’den İstanbul için terör uyarısı!

ABD, vatandaşlarını İstanbul'da olası bir terör saldırısına karşı uyardı. ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu tarafından yayınlanan uyarıda bu kez nokta adres verildi.

ABD’den İstanbul için terör uyarısı!
banner560

Türk güvenlik güçlerinin Mecidiyeköy civarında, özellikle de Şişli Ağaoğlu Sokak’ta yoğun şekilde güvenlik önlemi aldığı belirtilen uyarıda, Amerikan vatandaşlarının dikkatli olması gerektiği ifade edildi.
ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu’nun Türk güvenlik güçlerinin aldığı önlem dışında olası terör saldırısı konusunda ek bir bilgiye sahip olmadığının da vurgulandığı açıklamada, bölgede ikamet eden Amerikan vatandaşlarına da daha dikkatli olmaları ve önlemlerini artırmaları uyarısı yapıldı.
Güvenlik uyarısında, Amerikan vatandaşlarına söz konusu bölgelerde, özellikle de Batılıların, turistlerin ve yabancı çalışanların sık gittiği restoran, ulaşıma ilişkin duraklar ya da alışveriş merkezi gibi mekanlara gitmemeleri, kalabalıklardan uzak durmaları tavsiye edildi.
Uyarının yapıldığı sokak, Profilo Alışveriş Merkezi ile Trump Towers’a oldukça yakın. Ayrıca bölgede iş merkezleri de oldukça fazla.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER