Adana Ticaret Odası'nda “E-Belge” işlemleri başladı

Teknolojinin sunduğu tüm imkanlardan yararlanarak üyelerine hızlı ve kaliteli hizmet sunmayı hedefleyen Adana Ticaret Odası, bu kapsamda hayata geçirdiği son proje olan “E-Belge’ işlemleriyle Türkiye’de ilk kez uygulanan yenilikleri hayata geçirdi.

Adana Ticaret Odası'nda “E-Belge” işlemleri başladı

Adana Ticaret Odası’nın, 2014-2017 Stratejik Planında yer alan ve üyelerine sunulan hizmetin süresinin ve kalitesinin artırılmasına yönelik olarak sürdürdüğü “E-Oda Dönüşüm Projesi” kapsamındaki ilk adımı olan “E-Belge” işlemleriyle, ATO üyelerinin internet ortamında talep ettikleri, “ Oda Sicil Kayıt Sureti, Faaliyet Belgesi, Firma Ortakları Belgesi, İhale Durum Belgesi” e-imzalı olarak birkaç dakika içerisinde e-posta adreslerine iletilecek.

banner625
Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe konuyla ilgili açıklamasında, üyelerine böyle bir hizmeti sunabilmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirterek şunları söyledi:

“Türkiye’de bir ilki başararak, 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu kapsamında, üyelerimizin talepte bulunacakları e-imzalı belgelerini ilgili makamlara sunabilecekleri şekilde tamamen internet ortamında ve anında sonuçlandırabiliyoruz. Bu hizmetimizle Türk Oda ve Borsalarına örnek bir uygulamaya başladık. Odamız teknolojideki gelişme ve yenilikleri kısa sürede bünyesine uyarlayarak üyelerimize sunduğumuz hizmet kalitesinin artırılmasının yanında üyelerimizin Oda hizmetlerinden memnuniyetine ve tatminine odaklanmıştır.”


İnternet ortamında e-belge talep eden ATO üyeleri, Adana Ticaret Odası web sitesinin (www.adanato.org.tr) ana sayfasında yer alan “Sık Kullanılanlar” bölümündeki “E-Belge İşlemleri” bağlantısına girerek ihtiyaç duydukları ve almak istedikleri belgeler için talep oluşturabiliyorlar. Belge bedeli ödemesini de online olarak internet ortamında kredi kartı ile yapan ATO üyelerinin e-posta adreslerine, 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu kapsamındaki e-imzalı belgeleri sistem tarafından kısa sürede gönderiliyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz