ADSİAD, Akdeniz Oyunları'nı önemsiyor

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi-Gazeteci Ramazan Şanıvar, ADSİAD ailesine, olimpiyat ve Akdeniz Oyunları'nı anlattı

ADSİAD, Akdeniz Oyunları'nı önemsiyor

 

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Üyesi-Gazeteci Ramazan Şanıvar, Akdeniz Oyunları'nın Akdeniz'e kıyısı olan ülkeler arasında 4 yılda bir düzenlenen ve olimpiyat oyunlarından sonra en fazla branş ve sporcu ile gerçekleştirilen spor yarışması olduğunu söyledi. Tanıtım çalışmaları kapsamında Adana Sanayici ve İşadamları Derneği'nde (ADSİAD) Akdeniz Oyunları ve olimpiyatlarla ilgili bilgi veren Şanıvar, Akdeniz Oyunları'nın 42 yıl aradan sonra Türkiye'de yapılacağına dikkat çekti. Akdeniz Oyunları kapsamında kano, kürek, hentbol ve binicilik karşılaşmalarının Adana'da yapılacağına işaret eden Şanıvar, iş dünyasının tanıtım ve gönüllü çalışmalarının önemine değindi.

Okullarda, sivil toplum örgütlerinde ve iş dünyasında olimpiyatların ve oyunların Türkiye'de oluşturacağı katma değerin önemini anlattığını belirten Şanıvar, "25 ülkeden 6 bin sporcu, 6 bin hakem ve yönetici Mersin ve Adana'ya gelecek. Ortak hedefimiz oyunlar konusunda herkesi bilinçlendirmektir" dedi.

Olimpiyatların ve uluslararası oyunların barışı ve dostluğu simgelediğini ifade eden Şanıvar, şunları söyledi:

banner625
"Olimpiyatların olduğu ülkelerde savaş varsa durdurulacağı taahhüt edilir. İdam cezası alanların cezaları ertelenir. Bu bilinçle olimpiyatların ve oyunların önemini daha iyi kavramamız gerekiyor. Akdeniz Oyunları için gönüllü bir orduyla çalışıyoruz. Oyunlar kapsamında Mersin'le birlikte Adana da önemli tesisler kazanacak. Akdeniz Oyunları, 2020 yılında yapılacak olimpiyatlara aday olan Türkiye için önemli bir referans olabilir."

"ADSİAD, HER TÜRLÜ ÇABAYI GÖSTERİYOR"

Sunumu için Şanıvar'a teşekkür eden ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez ise Akdeniz Oyunları'nın Adana'da yapılacak bölümü için tüm üyelerine çağrıda bulunduklarını, Mersin ve Adana'da gerekli protokollere imza attıklarını hatırlattı. Adana'nın uluslararası spor merkezlerinin önemli bir yeri olabileceğini, Akdeniz Oyunları aracılığıyla etkin bir tanıtım gerçekleştirebileceğini belirten Sönmez, "Adana’da, eğitim, sağlık, kültür-sanat, turizm ve spor alanında gerçekleştirecek atılımlar için her türlü çabayı göstermeye devam edeceğiz" dedi.

Oyunlar kapsamında yaklaşık 15 bin kişinin bölgemize gelmesinin önemine dikkat çeken Sönmez, "Adana otelleri, esnaflar, eğlence merkezleri, tarihi ve doğal güzellikler dünyanın her yerinden misafir ağırlayacak. Herkesin bilinçli olması gerekiyor" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Ramazan Şanıvar, Süleyman Sönmez'e Akdeniz Oyunları rozeti taktı. Şanıvar, Sönmez’e oyunlar kapsamında hazırlanan anahtarlık, tişört ve şapka hediye ederken, Sönmez de ADSİAD'ın "Adana'yı Seviyorum" projesi kapsamında yaptırdığı tişört ve şapkayı gazeteci Şanıvar'a sundu.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2013, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz