banner641

Ahilik Haftası başlıyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda ülke genelinde olduğu gibi Adana’da da bu yıl 6’ıncısı kutlanacak olan Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı bugün başlıyor. .

Ahilik Haftası başlıyor
23 – 28 Eylül 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında 23 Eylül Pazartesi günü saat 09.30’da İl Kutlama Komitesi Atatürk Parkı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak saygı duruşunda bulunacak ve ardından Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’u makamında çiçeklerle ziyaret edip, etkinliklere davet edecek.

İl Kutlama Komitesi, esnaf ve sanatkârlar meslek kuruluşlarına saat 15.00’da ziyarette bulunacak. Saat 16.00’da meslek kuruluşları, Adana ESOB Ahi Evran Toplantı Salonu’nda yapılacak toplantıda Ahilik konusunda bilgilendirilecek.

banner560
Etkinlikler 24 Eylül Salı saat 12.30’da Gar Meydanı’nda yapılacak kutlamalarla devam edecek. Burada saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayacak törende protokol konuşmalarından sonra Adana’da Yılın Ahisi  kaftan giydirilecek, örste demir dövülecek,halk oyunları, kalyacı, köşker ve kuaför esnafının mesleki gösterisinden sonra misafirlere Ahi Pilavı - ayran ikramında bulunulacak, katılımcılara çiçek dağıtılacak.

Hafta içi devam edecek etkinliklerde, Cuma günü Cuma Namazı öncesi Ahilik üzerine vaaz verilecek. Etkinlik 22 Eylül Cumartesi günü ESOB’ta yapılacak değerlendirme toplantısıyla tamamlanacak.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2013, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640