Arçelik, Bu Sene de ‘Emekli Öğretmenleri’ Unutmadı

Arçelik, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde işini aşk ile yapan eğitimcileri bu yıl da unutmadı. İlkini geçtiğimiz yıl bayilerinin işbirliği ile gerçekleştiren Arçelik, bu sene de düzenlediği etkinliklerle farklı illerde seçilen ‘Yılın Emekli Öğretmeni’ni ödüllendirdi.

Arçelik, Bu Sene de ‘Emekli Öğretmenleri’ Unutmadı
banner560

Arçelik, tüm hayatını eğitime adamış, binlerce öğrenci yetiştirerek topluma faydalı bireyler kazandırmış ve emekli olmuş öğretmenleri bu sene de ‘Yılın Emekli Öğretmeni’ projesiyle ödüllendirdi. 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Türkiye çapında farklı illerde bayilerin işbirliğiyle düzenlenen etkinliklerde ‘Yılın Emekli Öğretmeni’ seçilen öğretmenlere emeklerinin çok küçük bir karşılığı olarak Arçelik 40” TV (A40 LB 5533)  hediye edildi.
Bölge halkı, doldurdukları anketlerde, öğretmenleri sosyal sorumluluk projelerinde yer alma, geçmiş mesleki başarıları ve kısıtlı kaynaklarla zor şartlarda görevini yerine getirme kriterlerine göre değerlendirdi. Bayiler tarafından bulundukları illerde düzenlenen ödül törenlerinde, anketler sonucunda belirlenen emekli öğretmenlere ödül sertifikaları takdim edildi. BU sene ikincisi düzenlenen, bilinçli ve eğitimli yeni nesillerin gelişmesinde kilit rol oynayan öğretmenlerin ödüllendirildiği etkinlik önümüzdeki yıllarda da devam edecek. 
Arçelik A.Ş. Türkiye’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Can Dinçer, hayatını eğitime ve öğrencilere adamış, son derece kutsal bir görevi yerine getiren öğretmenlere teşekkür etmek amacıyla bu etkinliği iki yıldır düzenlediklerini söyledi. Dinçer: “Şimdilik bazı illerde bayilerimizin değerli katkılarıyla düzenlediğimiz bu etkinliği önümüzdeki yıllarda tüm Türkiye’ye yaymayı hedefliyoruz. Eğitim, bir toplumun geleceğini etkileyen en önemli unsurlardan biri. Bilinçli ve eğitimli bir nesil, kıymetli öğretmenlerimizin emeğiyle oluşur. Bu değerli insanları hiçbir zaman unutmadığımızı göstermek ve şükranlarımızı sunmak amacıyla ‘Yılın Emekli Öğretmeni’ etkinliğini düzenlemeye başladık. Hepsi birbirinden özel emekli öğretmenlerimiz arasından bayilerimizin uyguladığı anket yardımıyla seçim yapıyor ve kendilerine özel bir hediye takdim ediyoruz. 2 yıldır yoğun bir ilgiyle karşılaşan etkinliğimiz vesilesiyle tüm öğretmenlerimizin bu çok özel gününü bir kez daha kutluyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER