banner676

ATO’dan Kılıçdaroğlu ve Cizre saldırılarına kınama

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik silahlı saldırı ile Cizre’de 8 polisin şehit edildiği patlamayı şiddetle kınadığını açıkladı.

ATO’dan Kılıçdaroğlu ve Cizre saldırılarına kınama

Türkiye’nin değişik bölgelerinde güvenlik güçlerimizin yanı sıra vatandaşlarımıza karşı girişilen terör saldırılarının Türk Milleti’nin bütünlüğüne yönelik olduğunu belirten ATO Başkanı Menevşe, “Son olarak Ana Muhalefet Partisi CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna silahlı saldırıda bulunulmuştur. Birlik ve beraberliğimize kasteden bu alçak saldırıyı şahsım ve Odamız adına şiddetle kınıyorum” dedi.

banner625
Menevşe, bu elim olaydan bir gün sonra Şırnak'ın Cizre ilçesinde polis kontrol noktasına PKK'lı teröristlerce bomba yüklü kamyonla düzenlenen saldırıda da ilk belirlemelere göre, 9 polisin şehit olduğu, 64 kişinin de yaralandığına değinerek, “Tarihin her döneminde farklı farklı stratejilerin bir parçası olarak kanlı saldırılara maruz kalan büyük Türk Milleti, her defasında bu badireleri atlatmayı başarmıştır. Kimsenin şüphesi olmasın ki bu eli kanlı terör belasının da üstesinden gelecektir. Aziz Türk Milleti ve onun bağrından çıkan Türk ordusu, milletin varlığına ve birliğine, devletin bekasına ve vatan topraklarının bütünlüğüne yönelen bu kanlı saldırıları geri püskürtmeye, şer odaklarını bulmaya ve yok etmeye muktedirdir. Türk ordusu ve milleti, kendisinin asli hasletlerinden olan sabır ve engin tahammül gücü ile birlik ve beraberlik içinde, hukuk çerçevesinde teröre ve teröristlere gereken cevabı verecektir. Şehit kanlarıyla sulanarak vatan yapılan bu topraklar, her türlü terör ve saldırgan tutumun mezarı olacaktır” görüşlerine yer verdi.

Menevşe açıklamasının son bölümünde, her iki olayda şehit düşen güvenlik güçlerimize Allahtan rahmet ve yakınlarına başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz