banner641

Baklava Festivali yapıldı

Fatih Belediyesi ve BAKTAD (Baklava ve Tatlı Üreticileri Derneği) tarafından İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda düzenlenen Tarihi Yarımada Baklava Festivali’nde 2 ton baklava dağıtıldı.

Baklava Festivali yapıldı


banner560

Fastival kapsamında ‘8. Altın Oklava Baklava Ustaları Yarışması’ düzenlendi. Baklavalık Un, Margarin, Nişasta ve Şerbet üreten Sunar Grup; ‘Fıstık ve ustalık sizden, gerisi bizden’ diyerek festivale sponsor oldu.

29 Eylül Pazar günü gerçekleştirilen etkinliğe Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve çok sayıda belediye başkanı, Festival kapsamında düzenlenen ‘8. Altın Oklava Baklava Ustaları’ Yarışması’nda finale kalan ve sahnede baklava yapan ustalar maharetlerini sergiledi. Yarışmada kazananlara ödülleri protokol tarafından takdim edildi. Yarışmada ünlü baklavacı ustalarından oluşan jürinin seçtiği Baklava Ustası Ramazan Karakuş birinci oldu.10 Cumhuriyet altını kazandı.

Konuşma ve ödül töreninin ardından baklava dağıtım törenine geçildi. Bakan Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, BAKTAD Mehmet Yıldırım Başkanı ve protokol üyeleri misafirlere baklava dağıttılar. Toplam 2 ton  baklavanın dağıtımı yapılan programda açılan stantlarda ziyaretçilere ustalar tarafından baklava yapımıyla ilgili tarifler ve püf noktaları anlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2013, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640