banner654

Başkan Sözlü: “Adana iş birliğine hazır”

Çukurova Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde MENA Ülkeleri’nden gelen iş adamları Adana’da buluştu

Başkan Sözlü: “Adana iş birliğine hazır”

Çukurova Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde düzenlenen ve MENA Ülkeleri’nin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yüksek medeniyet inşa etmek adına Adana’nın iş birliğine hazır olduğunu vurguladı

“TİCARETİ BİR ZEMİNE OTURTMAK GEREK”
Katar, Umman, Yemen ve Suudi Arabistan’dan gelen iş adamlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Sözlü Ortadoğu’da bir gelecek planlarken ticareti de bir yere oturtmak gerektiğini belirtti. Türkiye’nin bölgesel iş birliğine çok önem verdiğini ifade eden Başkan Sözlü, Ortadoğu’nun sıkıntılı bir bölge olduğunu ve sıkıntıları gidermek noktasında bölgedeki tüm ülkelere ve söz sahiplerine büyük bir sorumluluk düştüğünü vurguladı.

banner625

“SAMİMİ BİR İŞ BİRLİĞİ ŞART”
Ortadoğu’daki ülkelerin ticaret potansiyellerini kendi aralarında da kullanmaları gerektiğini belirten Başkan Sözlü, “Müslüman coğrafyasında ülkeler ve milletler birbirlerini gerçekten severek samimi bir iş birliği ile ticaret yapmalı, refahı yakalamalı. Refah arttıkça bölgenin ekonomik, sosyal olarak çıtası yükselecektir” dedi.

“YÜKSEK MEDENİYET İNŞA ETMEK ADINA HAZIRIZ”
Coğrafyanın kader olduğunu hatırlatan Başkan Sözlü, “Bu coğrafyanın kaderini olumlu hale dönüştürmek noktasında bu coğrafyada yaşayan herkes sorumluluk altındadır. Allah rızası için de bu sorumluluğu yerine getirmek zorundadırlar. İş birliğimiz gelecekte yüksek medeniyet inşa etmek üzere fırsatlar verecektir. Biz bunu kardeşlerimizle gerçekleştirmek istiyoruz. Adana olarak Adana halkı, tüccarları, sanayicileriyle bu iş birliğine hazırız” diyerek bölgede gerçekleştirilecek iş birliğinin önemini vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz