Biyolojik mücadelede etkin çözümler

Biyolojik mücadele konusunda dünyanın lider firmalarından biri olan Koppert, Çukurova Bölgesi Distribütörü Arıncı Tarım ile birlikte Adana Çiftçiler Birliği’nde bölge üreticileri, ziraat mühendisi danışmanlar ve kamu ile özel sektör temsilcilerine yönelik teknik bir toplantı düzenledi.

Biyolojik mücadelede etkin çözümler

Toplantının açılış konuşmasını yapan Arıncı Tarım Şirket Müdürü İlkay Arif Arıncı, Koppert Türkiye Arıncı Tarım olarak bölgedeki yenilikçi Koppert çözümlerini çiftçilerin hizmetine sunmaya başladıklarını vurguladı.

Koppert Türkiye Genel Müdürü Mehmet Bulut ise Koppert’i ve şirketin vizyonunu anlattı. Sırasıyla söz alan Ürün Müdürleri Serdal Nalbant ve Hasan Hüseyin Çiftçi de Çukurova Bölgesi için özellikle narenciyede unlu bit sorununa çözüm olan başta Citripar olmak üzere ProGres ve ProVigor ürünleri ile yenilikçi tohum kaplama ürünü Panoramix Plus hakkında katılımcılara teknik bilgi verdi.

banner625

Toplantıya Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Adana Şube Başkanı Semih Karademir, Adana Turunçgil Üreticileri Birliği (ADATÜB) Yönetim Kurulu üyeleri, Çukurova Biyolojik Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Karacaoğlu ve çok sayıda üretici ile ziraat mühendisi danışman katıldı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz