Büyükşehir standı Adana Tarım Fuarı’na damga vurdu

Başkan Sözlü liderliğinde başarıyla yürütülen kırsal kalkınma projeleri Çukurova bölgesinin en büyük tarım fuarında yerli ve yabancı ziyaretçilerin takdirini topladı.

Büyükşehir standı Adana Tarım Fuarı’na damga vurdu
banner560

Adana’da tarım ve hayvancılığı geliştirmek amacıyla uygulamaya koyduğu kırsal kalkınma projeleriyle köylünün yüzünü güldüren Adana Büyükşehir Belediyesi, 10. Uluslararası Adana Tarım Fuarı’na damga vurdu. Bu yıl uluslararası ihtisas fuarı unvanını kazanan Adana Tarım Fuarı’nda Başkan Hüseyin Sözlü’nün göreve başlamasıyla birlikte köylünün yerinde kalkınması için seferber olan Adana Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamaya koyduğu projeler tanıtıldı. Taze sıkılmış portakal suyu ikram edilen Adana Büyükşehir Belediyesi standında Tarım ve Hayvancılık Hizmetleri Daire Başkanlığı görevlileri hayatın zorluklarına göğüs geren dar gelirli çiftçilere sunulan fidan, aşı, zirai ilaç, arı kovanı, çilek fidesi, kiraz, ceviz ve elma fidanı desteklerini anlattı. 


ÇUKUROVA ÇİÇEK DİYARINA DÖNÜŞÜYOR

banner595
Alternatif tarım ürünlerinin Çukurova’da yaygınlaşması adına Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Projesi ile kırsal kalkınmada çığır açan Adana Büyükşehir Belediyesi, yerli ve yabancı ziyaretçilerin beğenisini kazandı. Torosların eteklerinde arıcılık ve keçi-koyun yetiştiricisi binlerce hemşehrisine güneş paneli dağıtarak hayata bağlayan Başkan Hüseyin Sözlü, kırsal ilçelerde başarıyla yürütülen yumurta tavukçuluğu projesiyle de takdir topladı. Köylülerin ürettiği Biyumurta markalı yumurtalar, stanta konuk olan ziyaretçilere hediye edildi. 
‘BAŞKAN SÖZLÜ’YE BİR ÇİFT SÖZÜM VAR’
Adana Büyükşehir Belediyesi’nin görkemli stantında oluşturulan “Sözlü’ye bir çift sözüm var” köşesinde Adanalılar, dilek, talep ve şikayetlerini kaleme aldı. Görevlilerin dağıttığı anket formlarına vatandaşlar Adana Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleriyle ilgili düşüncelerini aktardı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580