Gerçekten bunu dedi! "Başka ülkeler Türkiye'den yatırım bekliyor"

TOBB Yönetim kurulu üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Yabancı ülkelerin çok güçlü olan Türkiye'den yatırım beklediğini söyledi!

Gerçekten bunu dedi! "Başka ülkeler Türkiye'den yatırım bekliyor"

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Türkiye’nin güçlü yapısı olduğunu, yurtdışında ziyarette bulundukları her ülkenin Türkiye’den yatırım beklediğini söyledi.

ÜLKEMİZİN DIŞARIDAKİ İMAJI ÇOK İYİ

ATB Meclis Başkan Vekili Faruk Canatar’ın açtığı 49. Olağan meclis toplantısında konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, kent ve ülke gündemine ilişkin yaptığı konuşmada “ TOBB olarak Birlik Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Güney Amerika’da bulunan Nikaragua’ya ziyarette bulunduk. Devlet Başkanı Daniel Ortega Saavedra’nın misafiri olduk. Türkiye açısından önemli bulduğum bu ziyarette gördümki her gittiğimiz ülke bizden yatırım bekliyor. Ülkemizin dışarıdaki imajı çok iyi. Gelecek açısından da daha iyi günlere doğru gideceğimize inancım tamdır” dedi.

BEREKET TİCARETİ HAREKETLENDİRİR

banner625
Patates, soğan ve buğday hasadı açısından Mayıs ayının hareketli bir ay olacağını da hatırlatan Başkan Bilgiç, “Bu hareketlilikten üyelerimiz ve üreticilerimize helal ve bereketli kazançlar diliyorum. Bu bereketli hareket hepimize yansıyacaktır. Herkese önemli fayda sağlamasını temenni ediyorum. Çünkü bereket ticareti hareketlendirir”

 İŞ HAYATI GELİŞMEYE VE KALKINMAYA ODAKLANMALI

16 Nisan’da yapılan halk oylamasında evet diyeninde hayır diyeninde bu ülkenin insanı olduğunu, bu yüzden herkesin kucaklaşması ve çıkan sonuca saygı duyması gerektiğinide ifade eden Başkan Bilgiç, “Bu ülke kucaklaşmayı sağlamak zorundadır. Çünkü ancak bu şekilde güçlü olup, sıkıntıların üstesinden gelinebilir. İş hayatı olarak herkes önüne bakarak gelişmeye ve kalkınmaya odaklanmalıdır. Adana Ticaret Borsası Meclisi olarak bizler bu gayretin içerisindeyiz. Yapımı devam eden elektronik satış salonuyla, depolama tesislerimizle, ürün ihtisas borsamızla 2017 yılı Adana Ticaret Borsası için iyi bir yıl olacak. Şuandaki gidişata göre mısır sezonunda faaliyete başlamayı düşünüyoruz. Enteğre elektronik satış salonumuz Türkiye’de ilk defa Adana’da başlayacak. Borsamıza, üyelerimize ve ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayacağını şimdiden görür gibiyim.” Diye konuştu.

Konuşmanın ardından meclis gündem maddelerine geçildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2017, 21:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz