İnovasyon kalkınmanın anahtarıdır

Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, hem şirketler hem de ülkeler açısından inovasyonun ulusal ve uluslararası rekabetin gücünü ifade eden en önemli unsurlardan biri olduğunu belirterek; amacımız, Adana’daki tüm firmalara inovasyon kavramını yerleştirip; rekabet edebilecek hale getirip; Adana’nın ihracat payını daha da artırmaktır.

İnovasyon kalkınmanın anahtarıdır
banner560

Adana Ticaret Odası’nca yürütülen Avrupa İşletmeler Ağı Doğu Akdeniz Projesi kapsamında, firmaların yenilikçilik kapasitelerinin artırılması ve katma değer yaratan ürünlerinin üretilmesine yönelik faaliyetlerinin desteklenmesi amacıyla, üç günlük “İnovasyon Yönetimi Eğitimi” verildi. Adana HiltonSA Otel’de gerçekleştirilen ve Uzman Ekin Taşkın tarafından verilen eğitime, firma temsilcilerinden oluşan 25 kişi katıldı. İnteraktif ortamda gerçekleştirilen eğitim programı kapsamında, “İnovasyon çeşitleri”, “Ürünün hayat eğrisi”, “Başarılı inovasyon örnekleri” ve “A’dan Z’ye inovasyon süreçleri” ele alındı.

Programın son günü düzenlenen sertifika törenine katılan Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe ülke ve birey olarak gelişmenin en temel unsurun yeniliğe açıklık olduğunu ifade ederek; şöyle konuştu: “İnovasyonu gerçekleştirmiş olan firmalar aynı sektördeki rakiplerine göre rekabet avantajı kazanırlar. İnovasyonun yüksek oranda kullanıldığı ülkelerde işsizlik azalır; kişilerin kazançları artar; toplumun refahı yükselir. Hepimizin arzusu ve isteği, herkesin daha iyi şartlarda yaşaması, ülkemizin ve toplumumuzun kalkınıp gelişmesi olduğuna göre, bize bu kapıları açacak anahtar inovasyondur. Dolayısıyla bu eğitimimizin de en kısa zamanda kent ve ülke ekonomisine katkı sağlayacağına inanıyor; başta İnovasyon Yönetimi Uzmanı Ekin Taşkın ve katılımcılarımıza teşekkür ediyorum.” 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner578