İŞKAD, Lise Öğrencilerine Girişimcilik Aşıladı

Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD), Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi 9-10 ve 11. Sınıf öğrencilerine iş hayatında başarılı olmanın püf noktalarını anlatan seminer verdi. Seminere konuşmacı olarak katılan Etna Sigorta Yöneticisi ve İŞKAD Genel Sekreteri Berman Mantı, ‘Başarıya giden yol’u anlattı.

İŞKAD, Lise Öğrencilerine Girişimcilik Aşıladı

Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Yeni, okul öğretmenleri ile 9-10 ve 11. Sınıf öğrencilerinin katıldığı seminerde amaçlarının öğrencilere müfredata dayalı eğitim verirken onların yaşamlarına farklı dokunuşlarla fark yaratmak istediklerini söyleyen Edebiyat Öğretmeni Oben Evren, mesleklerinde başarılı olmuş insanları öğrencilerle buluşturarak doğru tercih yapmalarını sağlamak olduğunu belirterek İŞKAD’ın eğitim zincirine kendi okullarını da eklediği için Başkan Belgin Özçelik’e teşekkür etti.

BELGİN ÖZÇELİK, “ENERJİNİZ UMUTLARIMIZI YEŞERTİYOR”
İŞKAD Genel Sekreteri Berman Mantı, YK Üyesi Ayşe Aslan, Eğitim Komisyonu Üyeleri Ecz. Ferda Kahya ve Dürdane Ateş’in de hazır bulunduğu etkinlikte katıldıkları her platformda eğitimin çok önemli olduğunu vurguladıklarını ifade eden İŞKAD Başkanı Belgin Özçelik, “Gelecekle ilgili umutlarımız sizlerin enerjisi ve sinerjisi ile daha da yeşeriyor” diyerek Türkiye’de ilk kez Adana’da kurulan Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD)’ın işlevliği hakkında bilgi verdi.

banner625
 
BERMAN MANTI, “KENDİNİZİN FARKINA VARIN”
Etna Sigorta Yöneticisi ve İŞKAD Genel Sekreteri Berman Mantı, Hayatımızın mimarı da, mühendisi de, işçisi de biziz. Derslerin bütünlemesi var ama hayatın bütünlemesi yoktur. Bu yüzden bizlere armağan edilen hayatımıza sahip çıkarak niteliklerimizi arttırmalıyız. Sizler de çalışıyorsunuz ama dışarıda rakipleriniz var ve günde üç yüz dört yüz test çözüyorlar. Muhteşem bir tempo tutturarak sizlerde geleceğe hazırlanmalısınız. Önünüzdeki 2-3 yıl iyi çalışırsanız sonraki elli yılınız çok rahat geçecek. Bu yüzden hayatınızı doğru tasarlayın. Yaşamınızda inişler çıkışlar olabilir. Ama kontrolü elinizden bırakmayın. Ben kendime bir yıllık program yaptım. Çalıştım ve başardım. Arkadaşlarım nasıl başardın diye meraklanırken hocalarımız başarıya kayıtsız kalmadı. Master için İtalya kapıları bana açıldı. Ben mühendisim ama beni iyi tanıyan bir öğretmenim bana ‘sen mutlaka halkla ilişkiler, uluslararası ilişkiler okumalısın. Çünkü iletişimi yüksek bir insansın’ dedi. Okurken anlayamamıştım ama yıllar sonra mesleki hayata atıldığımda gerçekten insan ilişkilerinin olduğu iş kollarında daha başarılı olabildiğimi gördüm. Sizler de hangi alanda iyiyseniz o alanları öğretmenlerinizle netleştirin. Kendinizin farkına varın. Çünkü bu hayat sizin. Bir daha tekrarı olmayacak.” Diye konuştu.
Öğrencilerin merak ettiği soruların yanıt bulmasının ardından Okul Müdürü Fatih Yeni, bilgi paylaşımdan dolayı Berman Mantı ve İŞKAD Başkanı Belgin Özçelik’e teşekkür ederek çiçek verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz