İŞKAD’dan Şahin Bilğiç’e Teşekkür

Adana İş Kadınları Derneği(İŞKAD) Başkanı Belgin Özçelik, kız çocuklarının desteklenmesi adına yaptıkları etkinliklere destek vermelerinden dolayı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç’e teşekkür ederek plaket verdi.

İŞKAD’dan Şahin Bilğiç’e Teşekkür

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Akdeniz Bölge Başkanı ve Adana Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Rana Dal ve İŞKAD Koordinatörü Ufuk Armağan Güneşli ile birlikte makamında ziyaret ettikleri TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç’e teşekkür plaketi ve çiçek veren İŞKAD Başkanı Belgin Özçelik, “İlkokul ve Ortaokulda okumakta olan kız çocuklarını destekliyoruz. Kızçocuklarının okuması için yaşamlarına dokunalım istiyoruz. Odalarımızın, borsalarımızın, belediyelerimizin bu anlamlı etkinliklere destek olmalarından kendimizi şanslı hissediyoruz. İŞKAD olarak vizyonumuz aktif olarak iş hayatı içerisinde bulunan kadının ve kadın girişimcinin Türkiye ve dünya ekonomisindeki yerini geliştirmek, kadını sosyol ve kültürel yönden destekleyerek üretimin içine çekmektir. kız çocuklarımıza sahip çıkmak, eğitim anlamında desteklemek, kırsalda çalışan kadınlarımızı birçok konuda bilgilendirerek daha iyiyi özendirmek çalışmalarımız arasındadır.” Dedi.

banner560
BİLGİÇ, “KADIN ELİNİN DEĞDİĞİ YERDE BEREKET VARDIR”

ATB Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak’ında hazır bulunduğu ziyarette İŞKAD’ın uzun yıllardır güzel hizmetler yaptığını ve bunu takdir ettiğini söyleyen TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Her fırsatta ifade ettiğim bir şey var. Bulunduğumuz makamlar mevkiler hep geçicidir. Ama hoş seda, güzel hizmetler  bırakarak gidiyorsanız geride kalan onlardır. Özelliklede kızlarımızın okumasıyla ilgili gayretlerinizi önemsiyorum. Yapılan  büyük hayır’dır. Kadın girişimciler olarak tüm Türkiye’de üzerinize düşeni fazlasıyla yapıyorsunuz. Ülkemizde kadın erkek nüfus oranı %50 - %50 ama kadın girişimci sayısı çok az. Kadınlar erkeklerle birlikte üniversite okuyor. Kadınlar hayatın her alanında varlar. İş hayatında da kadınların artmasını istiyoruz. Çünkü kadın elinin değdiği her yerde güzellik oluşuyor. Huzur oluşuyor. Bereket oluşuyor. Bu dönem oda, borsa meclislerimizde kadın sayısını arttırmak istiyor. Bu konuda niyet ve çabamız var.” Diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner621