banner676

Koncuk’tan, Varank’a "Kepenk" sorusu

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank  tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle verdiği soru önergesinde kapanan küçük işletme sayısındaki artışa dikkati çekti.

Koncuk’tan, Varank’a "Kepenk" sorusu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Ocak ayında kurulan ve kapanan şirketler ile kooperatiflere ilişkin verilerinin açıklandığını dile getiren Koncuk, verilere göre ocak ayında kurulan “küçük işletme sayısının yüzde 7.75 azaldığını, kapanan küçük işletme sayısının ise  yüzde 68.38” oranında arttığını vurguladı.

banner625
Küçük işletmelere KOSGEB tarafından destek verilmesi gerektiğini belirten Koncuk, ooğru dürüst iş yapamayan ve çoğu gün siftahsız işyerini kapatan esnaf ve sanatkârın vergisini, çekini, sigorta primini, dükkân kirasını, elektrik, su, telefon gibi giderlerini ödeyemediğini ifade etti. Koncuk, “Küçük esnafı destekleme zamanı. Bahaneler üretmeden, bir şeylerin ardında gizlenmeden, “esnafa can suyu verilmelidir” dedi.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk verdiği soru önergesinde Bakan Varank’tan şu sorulara yanıt istedi:

  • Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin kapanmamaları ve ayakta kalmalarını sağlamak için KOSGEB tarafından destek vermeyi planlıyor musunuz?
  • Bu kapsamda daha önce destek verdiğiniz KOBİ'lere zorda olanları için destek arttırıcı eylem planınız var mı?
  • KOSGEB olarak önümüzdeki dönemde ne gibi destek programlarını yürürlüğe koymuş olacaksınız?

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz