Memurlar hükumetin düşük zam teklifine kapalı

İktidara yakınlığı ile bilinen Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın yüzde 3+3'lük zam teklifi karşısında çok sert konuştu. Yalçın, "Kamu işveren heyetinin elindeki hesap makinası eski Türkiye'den kalma. Teklif eski Türkiye'nin makinası. Bu teklife kapalıyız" dedi.

Memurlar hükumetin düşük zam teklifine kapalı
banner560

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun da katıldığı oturumda hükümeti çok sert sözlerle eleştirdi. İşte Yalçın’ın açıklamaları:
AK Parti’nin 16. yılı ve 2018 için toplam iki dönem için yüzde 16’lık bir teklifle geldik. Toplu sözleşmenin gündeme gelmesinden bu yana yeni ve büyük Türkiye yansısın istedik. Türkiye’nin uluslararası alandaki güçlenmesinin ekonomik büyümesinin yansımasını istemek gibi temel bir istediğimiz oldu. Rehafın adil paylaşıldığı bir sistem istedik.

Kamu işveren heyetinin teklifi bütün bunları karşılamaktan uzaktır. Kamu işveren heyetinin elindeki hesap makinası eski Türkiye’den kalma. Teklif eski Türkiye’nin makinası. Bu teklife kapalıyız.
Bizim için bakanımız toplantıyı bitirelim dedi. Bugünkü oturum bizim için bitmiştir. Yeni makbul teklifler bekliyoruz. Yeni teklifler geldiğinde cebimizde kapımız da açık olacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER