banner641

Minikler İŞKAD’lı oldu

İŞKAD Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen, iş dünyasında kadın sayısının artması için çaba göstermeye devam edeceklerini belirtti

Minikler İŞKAD’lı olduİş Kadınları Derneği (İŞKAD) Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen, İŞKAD’ın Adana’da yaptığı örnek çalışmaların Türkiye’ye yansıdığını bildirdi.

İŞKAD’ın ülke genelinde saygın bir dernek konumuna ulaştığını ve bu başarıyı tüm üyeleriyle birlikte gerçekleştirdiğini vurgulayan Av. Türkmen, İŞKAD üyelerinin yeni doğan bebeklerine sembolik İŞKAD katılım belgesi verdi.

ÜÇ KUŞAK İŞKAD’LILAR BİRARADA

İŞKAD Başkan Yardımcısı Belgin Özçelik, Sayman Nilcan Onatça Aygün, Yönetim Kurulu Üyeleri Ayfer Köni ve Demet Nazik ile Kadın Girişimciler Derneği (KAGİD) Başkanı Şebnem Akalın, CHP Seyhan İlçe Kadın Kolları Başkanı Nevin Biçer ile derneğe yeni katılan iş kadınlarının yanı sıra çok sayıda İŞKAD üyesinin katıldığı törende mutlu anlar yaşandı.

Av. Elif Doğan Türkmen, İŞKAD Saymanı Nilcan Onatça Aygün’ün yakışıklı oğlu Poyraz ile üyelerden Figen Toktaş’ın torunu ve Gizem Geylani’nin güzel kızı Safiye Su Geylani’ye sembolik işkad katılım belgesi verdi. Üç kuşak İŞKAD’lıları bir arada görmekten mutluluk duyduğunu belirten Av. Türkmen, İŞKAD üyelerinden bazılarının doğum günü olması nedeniyle pasta sürprizi de yaptı.

“AB HİBE FONU KAZANAN TEK DERNEK”

İŞKAD'ın kadın girişimciliğinin artması için Avrupa Birliği hibe fonlarına başvuru yaptığını ve başvurunun kabul edildiğini dile getiren Av. Türkmen, “Adana’da bu yöndeki ilk ve tek projeyi İŞKAD’ın kazanması mutluluk vericidir” dedi. Proje sayesinde Türkiye'nin değişik bölgelerinden 90 genç kadın girişimci adayını Adana'da buluşturacaklarını ve 4 günlük bir çalışma yapacaklarını söyleyen Av. Türkmen, projeyle İŞKAD'ın liselerde başlattığı girişimcilik programlarına 10 okulu daha dahil edeceklerini ve proje sonucunda yeni bir zirveye evsahipliği yapacaklarını vurguladı.

banner560
“250 KADIN İŞVEREN OLACAK”

İŞKAD’ın Adana Ticaret Odası (ATO) ortaklığında ve Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) desteğiyle yürütülecek yeni bir projeyi daha Adanalılar’a sunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Av. Türkmen, proje ile verilecek eğitimin ardından 250 Adanalı kadını işveren yapmayı planladıklarını vurguladı. 9 ay sürecek proje kapsamında 250 kadına girişimcilik eğitimi verileceğine işaret eden Türkmen, Adana’da kadın girişimciliğinin artırılmasına yönelik çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini söyledi. Daha önce Güney Rotary Kulübü işbirliği ve KOSGEB desteğiyle ‘Uygulamalı Girişimcilik Kursu’ düzenleyerek kadın girişimciliğinin artması için önemli bir adım attıklarını ifade eden Av. Türkmen, “Aynı anda, ‘Kızlarımız Girişimci Olsun’ projesiyle de liselerde öğrenim gören kız öğrencilere girişimcilik seminerleri verdik. Şimdi de AB hibe fonunu derneğimize kazandırmak ve Adana Ticaret Odası ile önemli bir projeyi gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kadın istihdamının ve daha da önemlisi kadın girişimciliğinin artmasının hem Adana hem de ülke adına çok önemli bir kazanım olduğuna inanıyoruz” dedi.

“KADIN SAYISI ARTMALI”

İş dünyasında kadın sayısının artması için çaba göstermeye devam edeceklerini ifade eden Av. Türkmen, TÜRKONFED’de İŞKAD üyesi Sıdıka Uğurlugüngör’le birlikte başkan yardımcılığı görevini de yürüttüğünü ve derneğin bu alanda da ilkleri yaşattığını vurguladı.

“Kadınlar her alanda, siyasette, ekonomide, sporda, kültür-sanatta ve sosyal yaşamda çoğalsın” diye konuşan Av. Türkmen, “Başarılarımız kişisel değil. Yönetim Kurulu ve İŞKAD üyeleri ile birlikte yürüdüğümüz yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Başarıları hep birlikte kucaklıyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İŞKAD’ın minik bebeklerine katılım belgesi verildi.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2013, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640