MÜSİAD’ın yeni yönetiminden ATO’ya işbirliği ziyareti

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adana Şubesi, ATO Yönetim Kurulunu ziyaret ederek önümüzdeki dönemde kentin ekonomik, sosyal ve kültürel sorunlarının çözümü yönünde daha sıkı işbirliğine girmek istediğini bildirdi.

MÜSİAD’ın yeni yönetiminden ATO’ya işbirliği ziyareti

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen 21. Olağan Genel Kurul sonucunda Adana Şube Başkanlığı’na seçilen Burhan Kavak ile yönetim kurulu üyelerinden oluşan MÜSİAD heyeti, ATOYönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe’yi ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Şahbaz ile Yönetim Kurulu Üyeleri Zübeyt Şendur, Şahin Güneşer, Mehmet Özel ve Erdinç Güneyli’nin de hazır bulunduğu ziyarette konuşan MÜSİAD Şube Başkanı Burhan Kavak, Derneğin faaliyetleri ile yeni dönemdeki amaç ve hedefleri hakkında bilgiler verdi. Toplamda 321 üyelerinin bulunduğunu ve bunların tümüne yakınının da Adana Ticaret Odası üyesi olduğunu bildiren Kavak, “Farklı çatı altında, aynı amaçlar için çaba gösteriyoruz. Hepimiz, Adana’nın daha yaşanılabilir bir kent olması yönünde çalışmalar yapıyoruz. Adana Ticaret Odası ile önümüzdeki dönemde daha fazla işbirliği yapmak istiyoruz” diye konuştu.

banner625
ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe de Oda olarak birinci ilkelerinin benzer alanlarda faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların birlikte hareket etmesi olduğunu söyledi. Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Borsası ve Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi ile sağlanan işbirliği ve dayanışma ortamının kente olumlu yansıdığını ifade ederek, “Adana olarak sağladığımız bu güç birliği tablosunun daha da yayılması gerektiği düşüncesindeyiz. Sonuçta benzer kuruluşlar olarak aynı amaç için çalışıyoruz. MÜSİAD ile zaten var olan işbirliği çıtasını daha da yukarılara taşımaktan mutluluk duyarız. Bu ziyareti, gelecekteki ortak çalışmalarımız için önemli bir vesile olarak değerlendiriyoruz” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz