banner676

Reklam dünyası "kırmızı"yı bekliyor

Kırmızı Ödülleri 8. yılında çok önemli bir adım atıyor ve Kırmızı Bölge’yi başlatıyor. Sadece İstanbul dışındaki reklam ajanslarına açık olan Kırmızı Bölge ileher reklamcının kendi kentine ulaşılıyor.

Reklam dünyası

2003 yılından bu yana, sadece gazete ve dergi reklamları arasında yapılan bir yaratıcılık yarışması olması sebebiyle, Türkiye’de bir ilk olan Kırmızı Ödülleri, bu sene, İstanbul dışında yer alan reklamcı ve reklam verenlere daha kapsamlı ulaşmak hedefiyle, Kırmızı Bölge projesini başlattı.

Yerel basın reklamlarında yaratıcılığın artırılmasını özendirmek, İstanbul dışında bulunan reklam ajanslarının, çalışanlarının ve reklam verenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla tasarlanan Kırmızı Bölge, en yaratıcı reklamcı ve reklamverenleri alkışlamaya hazırlanıyor.

12 Ekim 2010 Salı günü, Adana Hilton Hotel’inde düzenlenen basın toplantısında Kırmızı Ödülleri Koordinatörü Gürül Öğüt, reklam sektörünü daha derinlemesine ve ülke çapında kapsamak amacıyla, İstanbul dışındaki reklam ajanslarının ayağına gittiklerini ve Adana’daki reklamcı ve reklam verenleri desteklediklerini vurguladı.

banner625
Öğüt, Kırmızı Bölge’de kategori birinciliği kazanan reklamların doğrudan, Kırmızı Ödülleri’nde, ilgili kategoride finalist sayılacağını  ve ön elemeden muaf tutulacağını bildirirken, Kırmızı Bölge Reklam Ödülleri ile ilgili şunları söyledi:

“Toplam 18 kategori içeren ve katılan reklamların “Yaratıcılık ve uygulamadaki başarı” kriterleri ile değerlendirileceği Kırmızı Bölge’ye çok sayıda yerel reklam ajansının katılımı amaçlıyoruz. Tüm Türkiye genelinde, reklamcı ve reklamverenlerin bir araya geleceği, yaratıcıklıklarını ve başarılarını kutlayacakları ödül törenimizi ise, Aralık ayında, Ankara’da düzenleyeceğiz.”

Eylül ayı itibariyle, www.kirmiziodulleri.com/kirmizibolge üzerinden başvuru yapılabilen yarışmaya  yarışmaya, son katılım tarihi; 3 Kasım 2010.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz