Sakarya "Üreten Türkiye" Toplantısı’nı değerlendirdi

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkan Vekili ve Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, “Üreten Türkiye Toplantısı”nın Adana’ya katkı vereceğini belirterek, “Bu toplantıda Adana için doğru ve güzel değerlendirmeler yapıldı. Raporlaştırılıp, sonucunun bildirilmesini heyecanla bekliyoruz” dedi.

Sakarya "Üreten Türkiye" Toplantısı’nı değerlendirdi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliği ile Adana’da düzenlediği “Üreten Türkiye Konuşuyor” toplantısına, Adana’nın en önde gelen sivil toplum örgütü olan Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) üyeleri de büyük destek verdi. AB Bakanı Ömer Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katılımıyla TÜYAP Fuar Alanı’nda yapılan toplantıya TÜGİK adına TÜGİK Başkan Vekili ve Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya katıldı. Bakanlar Çelik ve Tüfenkci’nin konuşmalarının ardından yuvarlak masa toplantılarına geçildi. Çukurova GİAD da, üyesi 33 işadamıyla kente katkı koymak amacıyla yuvarlak masa toplantısında hazır bulundu.

banner625
ADANA’NIN YOL HARİTASI
                Toplantıyı değerlendiren TÜGİK Başkan Vekili ve Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, kamu, bürokrasi, iş dünyası, sivil toplum örgütleri ve kanaat önderlerini buluşturan toplantının Adana’daki tüm önemli isimleri ve bölümleri bir araya getirdiğini vurguladı. Adana’ya katkı koyacak herkesin bulunması nedeniyle toplantının yararlı olduğunu dile getiren Başkan Sakarya, “Özellikle yuvarlak masalardaki tartışmalar muhteşemdi, çok güzel geçti, çok yararlı oldu. Sendikacısından eğitimcisine, öğretim görevlisinden işadamına, kamudaki bürokratlarına kadar insanlar masalara dağılmışlardı. Dolayısıyla önümüze gelen ankette sorulan her soruya verilen cevaplar ve tartışmalar gerçekten Adana için yol haritası oluşturabilecek sonucu ortaya çıkardı. Toplantının raporlanmasını, sonuçlarını, anketlerde çıkan sonuçların yayınlanmasını ve bizlere ulaştırılmasını heyecanla bekliyoruz. Buradan alınabilecek çok fazla ders ve değer var. Tartışmalar sonucunda Adana için çıkan çok doğru ve güzel değerlendirmeler var” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2017, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz