Serdar Aksoy'dan esnaf ziyareti

Adana ve Mersin Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy, 25 Şubat – 2 Mart 2013 tarihlerinde kutlanan 24. Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık'ı çiçekle ziyaret ederek, katkılarından dolayı da teşekkür plaketi verdi.

Serdar Aksoy'dan esnaf ziyareti


Adana ESOB Kocavezir Eğitim ve Hizmet Binası’na gelen Vergi Dairesi Başkanı Aksoy ve ekibini, Birlik Başkanı Kazım Barışık kapıda karşıladı. ESOB Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda  verilen kahvaltılı bilgilendirme toplantısında, konuklarına “Hoşgeldiniz” konuşması yapan Birlik Başkanı Barışık, “Vergisiz hiçbir devlet yaşayamaz. Vergi almadan yaşayacak ülkede bütün yer altı zenginlikleri bol olmalı. Bu da ancak bazı Arap ülkelerinde mevcuttur.  Bunun dışındaki ülkelerde vergisiz devlet ayakta kalamaz. Devletlerin esas ana gelir kaynağı vergidir. Ancak, vergi alırken de hakkaniyet olmalı. Biz vergimizi vereceğiz, ama tahsil edenler de adaletli olmalı.  Vergi kaçırana da ne bu  toplum, ne de ben  iyi bir vatandaş gözüyle bakmayız. Bu ülkede yaşıyorsak, hepimiz aslanlar gibi vergimizi verecek, vatandaşlık görevimizi yapacağız. Devleti yönetenler  adaletli  bir sistem uygularsa,  kimse vergi vermekten kaçmaz, ülkesi için seve seve ödeme yapar. Bu vesileyle, tüm Vergi Dairesi yönetici ve çalışanlarının haftasını şahsım ve 156 bin aşkın esnaf ve sanatkarlarım adına kutluyor, sağlık, sıhhat, kolaylıklar ve başarılar diliyorum” dedi.

Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy da,   Birlik Başkanı Barışık’ın nezaretinde Adana ESOB’a yaptıkları onurlu ziyaretin amacının verginin önemini kamuoyuna anlatmak ve vergi bilincini yaygınlaştırmak olduğunu belirterek “Daha Güçlü Bir Türkiye İçin Vergilendirilmiş Kazanç  sloganıyla başlayan 24.Vergi Haftamızın, ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Aksoy, hafta dolayısıyla çeşitli etkinlikte bulunduklarını ve bu etkinliklerden önemlilerinden birisininde esnaf ve sanatkarlar odaları temsilci ve başkanlarıyla bir araya gelmek olduğunu belirterek, bu ziyaretle hem kendi çalışmalarını anlatmak,  hem de oda başkanlarının görüşlerini alma imkanı bulduklarını söyledi.

banner625
Başkan Aksoy, esnaf odası başkanlarının soracakları sorulara cevap vereceklerini eğer düzeltilmesi gereken aksaklıklar varsa bunların yasalar ve kendilerine vergilen yetkiler çerçevesinde düzeltileceğini belirtti.  Aksoy, amaçlarının kayıt dışı çalışanlarla mücadele edip,  haksız rekabeti önleyerek, vergisini veren kayıtlı esnaf ve sanatkara sahip çıkmak olduğunu ifade etti.

Aksoy, daha sonra Fırıncılar, Kuaförler, Berberler, Sıhhi Tesisatçılar, Kantinciler ve Simitçiler, Kuyumcular, Özel Halk Otobüscüleri Esnaf Odası Başkanlanlarının sorunlarını dinleyerek, neler yapılabileceği konusunda bilgi verdi. Aksoy, tören sonunda Birlik Başkanı Barışık’a çiçek takdim edip, katkılarından dolayı da teşekkür plaketi sundu.

Ziyarette, Adana Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy'un yanısıra Grub Müdürleri Recep Yavuz, Murat Akar, Tahsin Atlı Kamil Kurt, Seyhan Vergi Dairesi Müdürü Rafet Gürcan,Beşocak Vergi Dairesi Müdürü Hasan Ayrancı,Ziyapaşa Vergi Dairesi Müdürü Mahmut Ören, Çukurova Vergi Dairesi Müdürü Muzaffer Yazgan, Yüreğir Vergi Dairesi Müdürü Fevzi Okuyan. Usul Tahsilat Gelir Müdürü Kazım Ağcabey, İnsan Kaynakları Müdürü Erkan Gündeğer, İdari ve Mali İşler Müdürü Nebi Ünüştü,Diğer Vergiler Gelir Müdürü Hasan Atmaca da hazır bulundu.

Ayrıca, ziyarete 2011 Yılı Türkiye Ahisi Gömlekçi Bayram Özer, ESOB Başkan Vekilleri Nihat Sözütek ve Mustafa Göktaş, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri İlhami Uygunsözlü, Mustafa Gökay Karakuş, Metin Taylancı, Kenan Yılmaz ile Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Hacı Emin Ünal, Yorgancılar Esnaf Odası Başkanı Yahya Yılmaz, Kuyumcular Esnaf Odası Başkanı Oğuz Başman, Semt Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akçay, Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Mahmut Alptekin, Galericiler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Güveloğlu, Mahrukatçılar Esnaf Odası Başkanı Cengiz Kozacıoğlu, Kasaplar Esnaf Odası Başkanı M.Saruhan Yağmur, Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Rabia Ülkü Uçar, Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Tunç, Sütçüler ve Yoğurtçular Esnaf Odası Başkanı Memduh Özalp, Elektrik Teknisyenleri Esnaf Odası Başkanı İsmail Abike, Oto Elektrikçiler Esnaf Odası Başkanı İbrahim Uraslı, Elektronikçiler Esnaf Odası Başkanı Salih Diptaş, Oto Kaportacılar Esnaf Odası Başkanı Nuri Zengin, Saatçiler, Matbaacılar, Tabelacılar ve Camcılar Esnaf Odası Başkanı Celal Konuş, Özel Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı Mustafa Uslu, Sıhhı Tesisatçılar Esnaf Odası Başkanı Kenan Karaca, Adana Elbise ve Eski Eşya Alıcı ve Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Ahmet Gökçe ile Birlik Genel Sekreteri Sema Kartalmış ve oda genel sekreterleri de katıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2013, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz