Sözlü “Adana Tarım Fuarı, gurur kaynağımız”

Ziraat mühendisi, çiftçi çocuğu Başkan Sözlü, hem katılımcı, hem de ziyaretçi rekoru kıran Çukurova’nın en büyük tarım fuarında incelemelerde bulundu.

Sözlü “Adana Tarım Fuarı, gurur kaynağımız”
banner560

Adana’da tarım ve hayvancılığı geliştirmek amacıyla uygulamaya koyduğu kırsal kalkınma projeleriyle köylünün yüzünü güldüren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bu yıl uluslararası ihtisas fuarı unvanını kazanan 10. Adana Tarım Fuarı’nın Çukurova çiftçisinin alın teri ve emeğinin daha çok değer bulmasına katkı sunduğunu söyledi. Başkan Sözlü, “Köylünün refahının artmasına büyük katkı sağlayan Adana Tarım Fuarı, gurur kaynağımız oldu” dedi. 
EN SON TEKNOLOJİLER SERGİLENDİ
Ziraat mühendisi ve çiftçi bir ailenin bireyi olan Başkan Hüseyin Sözlü, bölgenin en büyük tarım fuarının son gününde sektörün profesyonelleri ve hemşehrileriyle birlikte Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya geldi. Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçen ile birlikte tarım makineleri, alet ve ekipmanlarının sergilendiği alanda incelemelerde bulunan Başkan Hüseyin Sözlü, son model traktörleri inceleyip, görevlilerden bilgi aldı. 

Başkan Sözlü, tarımsal mekanizasyon ve teknolojilerinin yanı sıra zirai ilaçlar, gübreler, tohum, fide, fidan ve bahçecilik ile ilgili teknolojiler, ekolojik tarım, agro bilişim, hayvancılık, sera ekipmanları, su ürünleri, süt ve süt ürünleri, tavukçuluk, hayvansal üretim makineleri, hayvan sağlığı ve veterinerlik hizmetleri veren firmaların stantlarını ziyaret etti.
“TARIM FUARI ÇUKUROVA’NIN EMEĞİNE DEĞER KATIYOR” 
Alternatif tarım ürünlerinin Çukurova’da yaygınlaşması adına yürüttüğü projelerle kırsal kalkınmada çığır açan Adana Büyükşehir Belediyesi’nin standına da uğrayan Başkan Hüseyin Sözlü,  tarım fuarının Adana’nın fuarlar kenti olma yolunda büyük mesafeler kat ettiğinin kanıtı olduğunu vurguladı. 
Adana Büyükşehir Belediyesi’ni bağlı Çukurova Fuarcılık A.Ş.’nin (ÇUFAŞ) TÜYAP Fuarcılık Grubu ile uyum içinde çok başarılı organizasyonlara imza atmasının memnuniyet verici olduğunu ifade eden Başkan Hüseyin Sözlü, Adana’nın yanı sıra komşu iller Mersin, Hatay, Osmaniye’nin çiftçilerinin, tarım makineleri, alet ve ekipmanları üreticilerinin de büyük yarar sağladığını, Çukurova’nın emeğine değer kattığını aktardı. 

“ADANA, EN NİTELİKLİ FUAR MERKEZİ”
Başkan Sözlü, “Adana Tarım Fuarı, kesintisiz 10 yıldır yapıldığı için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından uluslararası ihtisas fuarı unvanı verildi. Türk fuarcılığının gurur kaynağı olan bir misyonu yürüten Adana Tarım Fuarı sürekli büyüyerek bugünlere geldi. Bu yıl yüzde 20’lik büyüme gerçekleşen Adana Tarım Fuarı’nda hem kapalı hem de açık alanlar doldu. Tarım sektörünün Adana’ya olan bu ilgisinden son derece mutluyuz. Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’ni tarımda olduğu gibi inşaat, mobilya da küresel düzeyde gelişmesini hedefliyoruz. Adana’nın fuar merkezimizi Türkiye’nin en nitelikli fuar alanı haline getireceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER