Vali Demirtaş, Oğuz Tekstil’de İnceleme yaptı

Vali Mahmut Demirtaş, kent ekonomisine ve istihdama katkıda bulunan sanayi kuruluşlarına yönelik ziyaretlerini Oğuz Tekstil ile sürdürdü.

Vali Demirtaş, Oğuz Tekstil’de İnceleme yaptı

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) kurulu bulunan Oğuz Tekstil Fabrikası'nda incelemelerde bulunan Vali Mahmut Demirtaş, fabrika yöneticisi İsrafíl Uçurum'dan bilgi aldı.

banner625
Oğuz Tekstil Yöneticisi İsrafíl Uçurum, "1974 yılında kurulan Oğuz Tekstil, 120.000 metrekarelik alanda yıllık 30 milyon metre üretim kapasitesi ile polyester viskon kumaş üretiminde ülkemizin en büyük üretim kapasitesine sahip entegre tesisidir" bilgisini paylaştı.


Vali Mahmut Demirtaş, fabrikadaki incelemelerinin ardından, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde Oğuz Tekstil’in sahipleri hayırsever "Uçurum" Ailesince İstanbul’daki Sultan Ahmet Camisi'nden esinlenerek yaptırılan Arif Uçurum Camii'ni de gezdi. 

Vali Demirtaş, fabrika ve camideki incelemeleri sırasında, Oğuz Tekstil Yöneticisi İsrafil Uçurum'a ekonomiye yönelik katkılarından dolayı teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz