Wavin Pilsa, Rusya pazarında yeniden güçlenecek

Türkiye’deki plastik boru sektörünün lider firmalarından biri olarak inşaat, altyapı ve telekoma yönelik geniş yelpazede kaliteli boru, ek parça sistem ve çözümleri sunan ve bu özellikleriyle de dünya markası olan Wavin Pilsa, Rusya pazarında yeniden aktif olmayı hedefliyor.

Wavin Pilsa, Rusya pazarında yeniden güçlenecek
banner560

Plastik boru sektörünün lider firmalarından olan Wavin Pilsa, geçmiş yıllarda ihracat anlamında çok güçlü olduğu, fakat 2015’de yaşanan kriz nedeniyle ihracat hacimlerinin düştüğü Rusya pazarında yeniden aktif olmayı öncelikli hedeflerinden biri olarak belirledi.

Wavin Pilsa, bunun ilk adımı olarak, Rusya’nın başkenti Moskova’da 7-10 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek ısıtma, soğutma ve tesisat alanındaki en büyük fuarlardan biri olan Aqua - Therm Fuarı’na katılacak. Dünyanın lider alt yapı, üst yapı plastik boru sistemleri üreticisi Wavin Group üyesi ve Mexichem iştiraki olan Wavin Pilsa, bu fuardaki Hall 13 A-208 No’lu standında, sektörün değerli temsilcilerini ağırlayacak.

Firma, sektöre sunduğu son yeniliklerden biri olan ve mühendislerin “as built” projeleri kısa zamanda tamamlayabilmelerini sağlayan Wavin Bim/Revit paket tanıtımını, bu fuarda uygulamalı olarak gerçekleştirecek.

45 yılda dünya markası oldu

Wavin Pilsa Genel Müdürü Fatih Asal, Türkiye’deki plastik boru sektörünün lider firmalarından biri olarak inşaat, altyapı ve telekoma yönelik geniş yelpazede kaliteli boru, ek parça sistem ve çözümleri sunan Wavin pilsa’nın, bu özellikleriyle 45 yılda dünya markası olduğunu söyledi.

Wavin Pilsa’nın, dünyanın lider alt yapı, üst yapı plastik boru sistemleri üreticisi Wavin Group üyesi ve Mexichem iştiraki olduğunu belirten Fatih Asal, “Türkiye’de ve dünyada güvenli içme suyu dağıtımı, yağmur suyu ve atık suyun yönetimi, enerjiyi daha verimli kullanarak binaların ısıtılması ve soğutulması gibi günlük hayatın vazgeçilemez ihtiyaçlarına yönelik etkili çözümler sunmaya devam ediyoruz” dedi.

Wavin Group’un, 25 Avrupa ülkesinde direkt olarak faaliyet gösterdiğini ve bu ülkelerde 40 üretim tesisi bulunduğunu vurgulayan Fatil Asal, “Wavin Pilsa’nın Avrupa liderliği, geçmiş yıllarda ihracat anlamında çok güçlü olduğu, fakat 2015’de yaşanan kriz nedeniyle ihracat hacimlerinin düştüğü Rusya pazarında yeniden aktif rol alarak daha da güçlenecek” ifadeleri kullandı.

Wavin Pilsa hakkında

Wavin Pilsa, Türkiye’deki Plastik Boru sektörünün lider firmalardan biridir. Şirket; inşaat, altyapı, telekoma yönelik geniş yelpazede ve kaliteli boru ve ek parça sistem ve çözümleri sunmaktadır.

45 yıllık bir geçmişe sahip olan Wavin TR Plastik Sanayi A.Ş., 1971 yılında Adana’da kurulmuştur.

2008 yılına kadar Sabancı Holding bünyesinde Pilsa Plastik A.Ş. olarak faaliyet gösteren firma bu tarihten sonra merkezi Hollanda'da bulunan kendi alanında Avrupa’nın en büyüğü olan Wavin tarafından satın alınmıştır. Bu satın almadan sonra  şirket Wavin Pilsa olarak faaliyetlerine devam etmiştir.

Wavin Pilsa, geleneksel boru sistemlerinin (PPRC, Pis su, Pex, Kompozit boru, Koruge, PE 100 boruları gibi) yanında PE Elektrofüzyon ek parçalar,  SiTech+ sessiz boru çözümleri, Quickstream sifonik yağmur suyu tahliye sistemleri, Tegra enjeksiyon menhol ve muayene bacaları, Hep2O push fit sistemi, Basalttherm gibi yenilikçi çözümleri de mühendislik hizmetleri ile birlikte sektöre sunmaktadır.

Wavin Pilsa, Dünyanın lider alt yapı, üst yapı plastik boru sistemleri üreticisi olan Wavin Group’un bir üyesidir. Wavin; güvenli içme suyu dağıtımı, yağmur suyu ve atık suyun yönetimi, enerjiyi daha verimli kullanarak binaların ısıtılması ve soğutulması gibi günlük hayatın vazgeçilemez ihtiyaçlarına yönelik etkili çözümler sunar.

Wavin Group'un merkezi Hollanda’nın Zwolle şehrindedir. 25 Avrupa ülkesinde direkt olarak faaliyet gösteren Wavin bu ülkelerde 40 adet üretim tesisine sahiptir. Avrupa dışında birçok bölgede ise distribütör ve temsilcileriyle faaliyet göstermektedir. Wavin Group 2012 yılında Latin Amerika’nın lider boru sistemleri ve petrokimya üreticisi olan Mexichem bünyesine katılmıştır.

Wavin Pilsa, müşterilerine sağladığı faydaları, Avrupa’daki liderliği, yerel piyasalardaki varlığı, yenilikçiliğe ve teknik desteğe verdiği önem ve adanmışlığı ile daha da artırmaktadır. Wavin, en iyi standartları sürekli olarak sağlamakta ve güvenilir tedarik ağı ile müşterilerinin hedeflerine ulaşmasına destek olmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER