Yüreğir'den kaynakçılık kursu

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Yüreğirli gençlere istihdama yönelik kursları devam ettiriyor.

Yüreğir'den kaynakçılık kursu
banner560
Kiremithane Yunus Emre Kültürevinde  kaynakçılık kursu öğrencilerini ziyaret eden Başkan Çelikcan hizmete açılan 11 adet Kültürevinin eğitim ve bilgi yuvası olmaya devam ettiğini belirtti.
 
GÜNLÜK 7 AVRO CEP HARÇLIĞI
 
18-29 yaş arası gençlere ücretsiz verilen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği Projesi kapsamında devam eden kurslara katılanlara geldikleri her gün için 7 Avro cep harçlığı da ödendiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan eğitimlerin uygulamalı ve pratik olarak verildiğini belirtti.
 
UYGULAMALI KAYNAKÇILIK EĞİTİMLERİ VERİLİYOR
 
banner595
Kurslara katılan öğrencilerin kaynakçılık mesleği ile her türlü eğitimin verildiğini belirten Başkan Çelikcan '' Kaynakçılık mesleği eğitimlerinde kursiyerlere kaynağın tarihçesi, tanımı, kaynak çeşitleri gösterilmektedir. Özellikle özel sektörün ihtiyaç duyduğu ara eleman ihtiyacını gidermeye yönelik çalışmalar sürdürülmektedir.
 
Bu proje kapsamında mesleki eğitimlerini başarı ile bitiren gençlerimizin bilgileri kurulacak internet sitesinde yayımlanarak ihtiyacı olan işverenlerimizin bu nitelikli genç elemanlara hızlı bir şekilde ulaşılabilmeleri sağlanmış olacaktır. Böylece işveren ile genç işsizlerimiz arasında doğrudan bağlantı kurulmasını da sağlayacağız.'' şeklinde konuştu.  
 
BALIK VERMİYORUZ BALIK TUTMAYI ÖĞRETİYORUZ
 
Yüreğirli gençlerin iş bulmaları için meslek kurslarını kesintisiz sürdürdüklerini belirten Başkan Çelikcan ''İşverenlerimizin ihtiyaç duyduğu ara eleman sıkıntısını giderecek kurslar açarak gençlerimizin meslek sahibi olmalarını ve iş bulmalarına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Meslek kurslarından mezun olan arkadaşlarımız ellerinde meslekleri olduğu için daha kolay iş bulabileceklerdir.'' diyerek gençlerin eğitildiğini belirtti.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580