Fizyoterapistinizle tanışmaya ne dersiniz?

Fizyoterapist kimdir?

Ne iş yaparlar?

Acaba gerçekten tedavi ediyorlar mı?

Bu soruları sokağa çıkıp sorduğumuzda biz fizyoterapistler maalesef olumsuz cevaplar alıyoruz. Bu yüzden yazı dizime öncelikle mesleğimi tanıtarak başlamaya karar verdim. Sonraki yazılarımda Adanahabermerkezi .com da  toplumu egzersizle ilgili bilgilendirmeye ve her hafta farklı bir probleme dikkat çekmeye çalışacağım.
Fizyoterapi; size rehber olduğumuzda güvenle ilerlediğiniz, sizi özgürce hareket etmeye teşvik eden bir şifa yolculuğudur.

Fizyoterapi manuel terapi, çeşitli egzersiz metodları, fonksiyonel bantlama, vücut farkındalığı, nefes egzersizleri, duyu bütünleme, elektroterapi vs… gibi birçok yöntemden parçalar alarak hedefe yönelik bütün oluşturmaktır. Yaptığımız bilimsel ölçümler ve ortak hedeflerimiz doğrultusunda seçilen yöntemlerin, vücudumuzun ihtiyacına göre uyarlanmasıdır.
 Fizyoterapistler, insanlarımızın bildiğinin aksine sadece halk dilindeki fıtık veya omuz donukluğu için değil başta nöroloji, ortopedi, pediatri, yoğun bakım olmak üzere birçok alanda tedavi vermektedir. Özel alanlarda uzmanlaşmış fizyoterapistler kadın sağlığı, erkek sağlığı, fibromiyalji, migren, vestibüler hastalıklar gibi birçok farklı alanda tedavi sunmaktadırlar.
Fizyoterapistler hastanelerin fizik tedavi bölümlerinde, özel eğitim ve rehabilitasyon kurumlarında, semtlerinizin toplum sağlığı merkezlerinde ve özel sağlıklı yaşam merkezlerinde ulaşabilirsiniz.
Yazımın başında sorduğum üçüncü soruya gelirsek; evet gerçekten işe yarıyor. 
Değerli okuyucularım bundan sonraki yazı dizimde sizleri değişik bir konuyla aydınlatma ya çalışacağım.

YORUM EKLE
cyberturk.biz