15 Temmuz şehitleri salonda yaşayacak

Okula katkılarından dolayı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Çalışkan, hayırsever Nazlı Turna Yumuşak’a, Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Dağlı da Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa Özalp'e plaket verdi

15 Temmuz şehitleri salonda yaşayacak
banner560

Adana’nın Çukurova İlçesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Semiha Yücel Akdeğirmen İlk ve Ortaokulu’na 15 Temmuz şehit ve gazileri adına muhteşem bir konferans salonu yaptırıldı.
Eğitimci Nazlı Turna Yumuşak ve Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa Özalp tarafından 15 Temmuz demokrasi zaferi şehitleri ve gazileri adına yaptırılan konferans salonunun açılışında duygusal anlar yaşandı.
Yapılan konuşmalarda, tarihe şanlı bir direniş olarak geçen bu mücadelede göğsünü siper, canlarını feda eden şehitlerin hiçbir zaman unutulmayacağı vurgulandı.
SÖZ KONUSU VATAN OLDUĞUNDA
Şehit ve gazileri hatırlamanın milli ve insani sorumluluk olduğu vurgulanan konuşmalarda, “15 Temmuz’daki, milletin kahramanlık öyküsünün bilinmesi, anlatılması ve gelecek nesillere aktarılması gerekiyor. Bu açılışla, milletimizin söz konusu vatan olduğunda gücünün, iradesinin ve kararlılığının çocuklarımıza ve gençlerimize öğretilmesi amaçlanmıştır. Çünkü yaşanan olaylarda halkın gücü ve iradesi görmezden gelinemez.” denildi.
Okul Müdürü Orhan Altun ve Müdür Vekili Derviş Timur da yaptıkları konuşmalarda, okulun böyle muhteşem bir konferans salonuna ihtiyaç duyduğunu belirterek, emeği geçen hayırseverlere teşekkür ettiler.

banner595
Daha sonra, milli birlik beraberlik, vatan sevgisi ve demokrasi uğruna yaşamını yitirmiş tüm vatan evlatları için dualar okundu. 
Duaların ardından hayırseverlerin katkılarıyla yaptırılan 15 Temmuz demokrasi zaferi şehitleri ve gazileri adına yaptırılan salonun açılışı gerçekleştirildi.

AÇILIŞA YOĞUN İLGİ
Açılışa AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Abdurrahman Yeşiltaş, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları Hayati Koca, Mehmet Çalışkan, Çukurova ilçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Dağlı, Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Emine Kunt, Çevre Şehircilik İl Müdürü Ahmet Kırılmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Nihat Sözütek, Kantinciler Odası Başkanı Ahmet Tunç, Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Metin Yumuşak, Otobüsçüler Odası eski Başkanı Mustafa Uslu, Sarıhamzalı Mahallesi Muhtarı Abdullah Argun, AK Parti Milletvekili Adayı Zekeriya Yıldızoğlu, Okul müdürleri, hayırseverler, siyasi parti yöneticileri ve okul velileri katıldı.
Programın sonunda okula katkılarından dolayı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Çalışkan, hayırsever Nazlı Turna Yumuşak’a, Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Dağlı da Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa Özalp'e plaket verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580