4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinliği

Etkinliğe Adana Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, Seyhan Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, Orman Su İşleri 7 Bölge Müdürü: Etem Boz, Orman Su İşleri Şube Müdürü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü, İl Milli Eğitim Müdürü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü, Ceyhan Veteriner Fakültesi, Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma ve Hayvancılık Daire Başkanlığı, Büyükşehir Veteriner İşleri Müdürlüğü, Çukurova Belediye Başkanlığı, Orman Su İşleri tüm Şube Müdürlükleri, Hayvansever Sivil Toplum Kuruluşları Kihayko, Haykonfed ve çok sayıda hayvansever katıldı.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinliği
banner560

Etkinlikte kurumlar adına yapılan konuşmalarda 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü konusunda önemli mesajlar verildi. Kurum ve kuruluşların yaptığı ortak çalışmalar sonucu ortaya çıkan olumlu gelişmelere yer verildi.
Sivil Toplum Kuruluşları ve hayvanseverler adına konuşmacı olarak kurum ve katılımcılara seslenen KİHAYKO Başkanı Metin Yıldırım; son zamanlarda ülke genelinde yaşanan hayvan hakları ihlallerine dikkat çekti. Yaşam hakkına saygı konusuna değinen Yıldırım; ‘hayvanların yaşam hakkı konusunda toplumun her kesiminin duyarlılık göstermesi gerektiğini’ belirtti.

banner595

Orman Su İşleri Yerel Hayvan Eğitimine katılan hayvanseverelere, Yerel Hayvan Koruma kartları ve kuru mama dağıtımı yapıldı.
Orman Su İşleri tarafından günün önemine binaen yaptırılan tişört ve şapkalar katılımcılara dağıtıldı. Pek çok okulun ve hayvanseverlerin katılımı ile gerçekleşen etkinlik Adana Büyükşehir Belediyesi Barınağına yapılan ziyaret ile sona erdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580