60 Kişilik tekneye 113 göçmen bindirdiler

Adana İl Jandarma Komutanlığı, Mersin Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı ve Güvenlik Güçlerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği operasyonda 113 göçmen, insan tacirlerinin elinden kurtarıldı.

60 Kişilik tekneye 113 göçmen bindirdiler

Adana İl Jandarma Komutanlığı’nca yapılan açıklamada, başlatılan istihbarı çalışmalar sonucunda; bir teknenin (3) şüpheli tarafından göçmen kaçakçılığında kullanılmak üzere satın alındığı ve şüphelilerce kısa süre içerisinde Karataş limanından ayrılarak, göçmen kaçakçılığı yapmak amacıyla Mersin iline götürüleceği tespit edildi.

Jandarma ekipleri Mersin Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ile irtibata geçerek, bahsi geçen teknenin Mersin İli Silifke İlçesi Yeşilovacık bölgesinde beklediği tespit etti.

banner625
Yapılan çalışmalar sonucunda Adana İl Jandarma Komutanlığı ve Mersin Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı ekipleri tarafından Silifke açıklarındaki tekneye operasyon yapıldı.

Yapılan operasyon neticesinde göçmen kaçakçısı (3) şahıs ile birlikte yasadışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan Suriye uyruklu (113) şahıs (14’ü kadın ve çocuk) yakalandı.

Yakalanan şahıslar ile ilgili soruşturması başlatıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz