banner641

ABD konsolosu'ndan Sözlü'ye ziyaret

ABD'nin Adana 2. Konsolosu James Michael Saxton-Ruiz, Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

ABD konsolosu'ndan Sözlü'ye ziyaretZiyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Konsolos James Michael Saxton-Ruiz’in Adana’daki görevinde ABD ile Türkiye arasındaki ilişkilerin Türkiye lehine daha da geliştirilmesi yönünde bir samimiyet ortaya koyacağına inandığını söyledi.

banner560
Sözlü, “ ABD önemli ve büyük bir ülke ancak Türkiye’de büyük ve önemli bir ülke. Her iki ülke arasında var olan iyi ilişkilerin, Türkiye lehine daha da geliştirilmesini arzu ediyoruz. Ziyaretlerinden dolayı da Sayın Konsolosu James Michael Saxton-Ruiz’e teşekkür ederim” dedi.

Konsolosu James Michael Saxton-Ruiz ise Türkiye ve Amerika arasında çok iyi ilişkilerin var olduğuna dikkat çekerek “ bu ilişkiler sadece her iki ülkenin başkentleri arasında sınırlı değil, ülkelerimizin tamamını da kapsayan iyi ilişkilerdir. Bizim konsolosluk bölgemizde 22 il var fırsat buldukça ziyaretlerimizi sürdüreceğiz. Misafirperverliğinden dolayı Ceyhan Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Sözlü’ye teşekkür ediyorum. ” şeklinde konuştu.

Daha sonra Başkan Sözlü tarafından Konolos Ruiz’e el işlemesi yöresel bir kilim armağan edildi.
Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2013, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640