Abike Bakan Çelik'ten destek istedi

Adana ESOB’a bağlı Adana Elektrik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası (AETESO) Başkanı İsmail Abike, Adana’da son 4 yıldır yaşanan “Ferdi Elektrik Aboneliği” sorununun çözümü için Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’ten destek istedi.

Abike Bakan Çelik'ten destek istedi

 

Oda Yönetim Kurulu ve Üyeleri ile birlikte hafta sonu Adana’ya gelen Bakan Ömer Çelik’e “Sayın Bakanımız Hoşgeldiniz”, “AETESO Sizinle Gurur Duyuyor” yazılı pankart açarak alkış tutan Başkan İsmail Abike, bir de elektrikçi esnafının sorunlarını dile getiren rapor sundu.

 

Başkan Abike, konuyu hava limanında bulunan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’a da bizzat ilettiklerini ve destek beklediklerini ifade ederken, “Sayın Bakanımız Ömer Çelik’i hava limanında sevgi ve coşkuyla karşıladık. Adana’da hizmet veren elektrikçi esnafımızın en önemli sorunu olan Ferdi Elektrik Aboneliği meselesinin çözümü için gerekli bilgi ve belgeleri de Sayın Bakanımız Çelik’e takdim ettik.  Kendisi bize meseleyi inceleyip, en kısa zamanda çözüm üreteceğini söyledi.  Biz de teşekkürlerimizi ilettik. Şimdi, müjdeli haberi bekliyoruz”dedi.

 

Başkan Abike, Adana’da son olarak 2008 yılında çıkarılan Ferdi Elektrik Aboneliği affından sonra son 4 yılda 70 – 80 bin yapının aynı duruma geldiğini ve vatandaşların sayaçlı elektrik kullanamadıkları için sıkıntılar yaşadıklarına işaret ederken, “Meselenin çözümü, yeni bir af çıkarılmasındadır. Bu geçmişte defalarca gerçekleşti. Bugün, belediyelerimiz, kaçak gibi görülen bu yapılara, kanalizasyon ve suyunu bağlıyor, çöpünü alıyor, vergisini tahsil ediyor.  Ama elektriğe gelince abonelik hizmeti yok. Neden? TEDAŞ kamu kurumu da, belediyelerimiz değil mi? Bu sorun sürüncemede kaldığı sürece sıkıntı daha da büyüyecektir.  Çünkü insanlar elektriksiz yaşayamaz. Kimi komşusundan alıyor, kimi alt kattan çekiyor ama çözüm buluyor. Bu durum hem vatandaşımızı, hem esnafımızı üzüyor, devletimize de zarar veriyor.  Ama biz büyüklerimizin kendilerine yakışanı yaparak, bu ülkenin evlatlarının daha fazla sıkıntı çekmesine müsaade etmeyeceklerine inanarak, yeni bir Ferdi Elektrik Aboneliği Affı getirmelerini diliyor, saygılarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2013, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz