Adana Barosu'ndan flaş çağrı

Adana Barosu Yönetim Kurulu 08.02.2018 tarihli Olağan Toplantısında, Avukatlık Kanununun 115/2. maddesi uyarınca Türkiye Barolar Birliği Genel Kurulu'nu Olağanüstü Toplantıya çağırdı.

Adana Barosu'ndan flaş çağrı

Toplantıda; son günlerde Cumhurbaşkanı tarafından Türkiye Barolar Birliği'nin doğrudan hedef alınarak, isminde yer alan 'Türkiye'nin çıkarılması, TBB'nin milli duruş sergilemediği, alınacak Bakanlar Kurulu kararı veya yapılacak yasal düzenlemeler ile Avukatların Barolara kayıtlı olma zorunluluğunun kaldırılacağı yönündeki açıklamaları üzerine bu kararın alındığı bildirildi.

banner625
Adana Barosundan yapılan yazılı açıklamada;

"Avukatların dernek, vakıf gibi örgütlenmeler içerisinde bulunabilecekleri, TBB ve Barolara yapılan kamusal desteklerin kesileceği gibi doğrudan Türkiye Barolar Birliği'ni, Baroları, Avukatlık mesleğini, mesleğin ifa edilme şeklini ve bütünlüğünü, sosyal ve ekonomik kazanımlarını yok etme tehlikesi içeren en üst düzey devlet yetkilisi ağzından yapılan açıklamalar çerçevesinde gündemi değerlendirmek, TBB'yi, Baroları, Türkiye Avukatlarını Anıtkabir'e veya Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne çağırmak gibi tepki ortaya koyacak kararlar almak ve yaşama geçirmek için Türkiye Barolar Birliği Genel Kurulu'nu Avukatlık Kanununun 115/2. maddesinde yer alan yetki ve görevi çerçevesinde Olağanüstü Toplantıya çağırmıştır. Kamuoyuna saygıyla sunarız." denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz