Adana Barosu üyelerinden anlamlı ziyaret

Adana Barosu Yönetim Kurulu Üyesi ve Çocuk Hakları Komisyonu Koordinatörü Av. Nevzat Elçi, Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Deniz Eylem Coşkun, Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Av. Simay Sönmez Ateş, Komisyon Üyeleri Av. Mert Evrenkaya, Av. Burçin Kumral, Av. Mervenur Kütük ve Av. Başak Korkmaz ile birlikte Adana'da cinsel istismara uğrayan 4 yaşındaki çocuğu ve ailesini İskenderun'daki evlerinde ziyaret etti.

Adana Barosu üyelerinden anlamlı ziyaret

Adana Barosu Yönetim Kurulu Üyesi ve Çocuk Hakları Komisyonu Koordinatörü Av. Nevzat Elçi,  cinsel istismara uğrayan 4 yaşındaki B.Ç'nin, ailesiyle görüştüklerini belirterek "Baro olarak yanlarında olduğumuzu ve tüm imkanlarımızla destek olacağımızı kendilerine ilettik. Cinsel istismara uğrayan 4 yaşındaki B.Ç'nin  psikolojik açıdan tedavi süreci Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesinde 1 Mart'ta başlayacak. Adana Barosu olarak sanığın en ağır şekilde ceza alması için olayın takipçisi olacağız. Siyasi iktidarın da cinsel istismara karşı gerekli çalışmaları bir an evvel tamamlayıp işlenen bu tür vakaların önüne geçmesini istiyoruz" dedi.

banner625
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 4 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Sedat K. hakkında, en üst sınırdan olmak üzere toplam 66 yıl hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Hakkında 2 ayrı suçtan dava açılan Sedat K., 16 Mart 2018 tarihinde hakim karşısına çıkarılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz