Adana Barosunda ruhsat heyecanı

Adana Barosunda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan genç meslektaşlarımız Burcu Koç ve Merve Toğma'ya düzenlenen törenle ruhsatnameleri takdim edildi.

Adana Barosunda ruhsat heyecanı

Başkanlık odasında gerçekleştirilen meslek yemini ve ruhsat töreninde söz alan Baro Başkanı Av. Veli Küçük, ülkemizin,nitelikli hukukçulara ihtiyacı olduğunu belirtti.

Genç avukatlara meslek yaşamlarının ilk gününde mesaj veren Av. Küçük, "Sizleri öncelikle hukukçu olduğunuz için ve onuru kadar sorumluluğu da büyük olan, 110 bin üyesi bulunan avukatlık mesleğini seçtiğiniz için kutluyorum. 

banner625
Adaletin gerçekleşmesinde, Adil Yargılanma hakkının kullanılmasında, Yargının bağımsız, yargıcın tarafsızlığı ilkesinin hayata geçirilmesinde, yurttaşlarımızın hak arama özgürlüğünün kullanılmasında, savunmanın özgürce yapılmasında ve avukatın bağımsız olarak görevini yerine getirmesinde sizlere çok önemli roller düşmektedir. Aramıza katılımınızdan dolayı mutluyuz. Sizlerin yetişmesinde emekleri olan ailelerinizi ve büro avukatlarınızı da ayrıca tebrik ediyor, başarılar diliyorum" dedi.

Törene, Baro yönetimi, genç hukukçuların arkadaşlarları ve sevenleri katıldı.

Genç hukukçulara cübbelerini Baro Saymanı Av. İlknur Önal ve Baro Yönetim Kurulu Üyesi Av. Özge Doğan İşcan giydirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz