banner641

Adana BTÜ'de ilk kayıt heyecanı

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde (Adana BTÜ), ilk kayıt döneminin heyecanı başladı. Elektrik – Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Yönetim Bilişim Sistemleri olmak üzere üç bölüme toplam 63 öğrencinin kaydı üniversitenin Yeşiloba Yerleşkesi’nde yapılıyor. 15 yabancı uyruklu öğrencinin kaydı ise daha sonra yapılacak.

Adana BTÜ'de ilk kayıt heyecanı

banner560
 
Adana BTÜ ilk öğrencilerine kavuşmanın mutluluğunu yaşarken, üniversite hayatına merhaba diyen öğrencilerin heyecanları gözlerinden okundu. Yeni kurulan üniversitenin ilk mezunları olacakları için heyecanlı ve mutlu olduklarını belirten öğrenciler, Adana BTÜ’nün yüzde yüz İngilizce eğitim verecek olmasının ve kaliteli eğitim anlayışının tercihlerinde önemli etken olduğunu vurguladılar. Üniversitede güler yüzle ve çok iyi şekilde karşılandıklarını söyleyen öğrenciler, memnuniyetlerini dile getirdiler.
 
Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy, üniversitenin ilk öğrencilerinin kayıtlarını bizzat kendisi yaptı. Adana BTÜ olarak çok özel bir gün yaşadıklarını belirten Rektör Ersoy sözlerine şu şekilde devam etti; “Özlemle ve heyecanla beklediğimiz öğrencilerimize kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Öğrencilerimizin çok şanslı olduklarını düşünüyorum. Biz onlara sadece eğitim vermekle kalmayacak, kendilerini aile ortamlarında hissetmelerini sağlayacağız. Hepsine, sıralamalarına göre belirli miktarlarda burs veriyoruz. Öğrencilerimizi mezun olduktan sonra da takip edeceğiz. Her zaman söylediğimiz gibi bu üniversitenin mezunları iç ve dış piyasayla rekabet edebilen, sektörlerde önemli noktalarda yer alacak bireyler olacaklar.  Gelecek yıl daha çok bölüm açmayı planlıyoruz. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile birlikte öğrenci sayımızı bine çıkarmayı hedefliyoruz. Biz Araştırma-Geliştirme üniversitesi olacağız.  Dolayısıyla ikinci öğretim ve yaz okulu uygulamalarımız olmayacak” ifadelerini kullandı.
 
Üniversitenin kayıtları Yeşiloba Yerleşkesi’inde 6 Eylül Cuma gününe kadar devam edecek.
Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2013, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640