Adana Bulamlılar Gecesi’nde Eğitime Büyük Katkı

Adana’da yaşayan Bulamlılar geliri, başarılı fakat maddi imkânsızlıklar içerisinde olan üniversite öğrencilerine bırakılacak gecede bir araya geldi.

Adana Bulamlılar Gecesi’nde Eğitime Büyük Katkı
banner560

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar kısa adı BULAM-DER olan Bulamlılar ve Çevre Köyler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği yemeğe katıldı. Yoğun katılım ile gerçekleşen geceye Başkan Karalar ile birlikte Çukurova Belediye Başkan Soner Çetin ve CHP Adana Milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş ve Aydın Uslupehlivan ile birlikte CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut ve CHP ilçe yöneticileri katıldı. 
Geliri başarılı fakat ekonomik sıkıntısı olan üniversite öğrencisi gençlere bırakılacak gecede konuşan Adana BULAM-DER Başkanı Yılmaz Parlak, eğitimin önemine vurgu yaparak katılımcılara desteklerinden dolayı teşekkür etti. Dernek Sözcüsü Hüseyin Orhan ise dernek olarak eğime büyük önem verdiklerini belirtti.

Orhan yaptığı konuşmada, “Yaklaşık yarım asırdır ekonomik kaygılarla Adana’ya göç eden Bulamlılar olarak gençlerin iyi bir eğitim almalarını önemsiyorduk. Bu anlamda başarılı fakat ekonomik sıkıntı içerisinde olan gençleri desteklemeyi kendimize bir vazife olarak gördük. Bugün de sizler aramıza katılarak bizlere dolayısıyla gençlere önemli bir destek verdiniz. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Ayrıca 30 Ekim Pazar günü saat 13.00’de Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde düzenleyeceğimiz Aşure Lokması ve Muharrem Cem’ine hepinizi bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner573

banner572