Adana'da bir ayda 982 kaza meydana geldi

Adana Valiliği, Haziran ayı trafik kaza istatistiğini açıkladı. 1 ayda 982 kaza meydana gelirken 200 bine yakın araçta denetimden geçirildi.

Adana'da bir ayda 982 kaza meydana geldi

Adana Valiliğinden yapılan açıklama şöyle;

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2018 yılı Haziran ayı içerisinde toplam 176 Bin 385 araç kontrol edilmiştir.

banner625
Haziran ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 2 Bin 171 araç trafikten men edilmiş, 245 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2018 yılı Haziran ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 527 maddi hasarlı, 446 yaralamalı, 9 ölümlü olmak üzere toplam 982 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 723 vatandaşımız yaralanmış, 9 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz