Adana Tabip Odasından Eğitim Sen’e Destek Ziyareti

Adana Tabip Odası Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten, Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Ahmet Hilal ve Dr. Selahattin Menteş ile Dr. Ahmet Suntur, Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Ahmet Karagöz’ü ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundular.

Adana Tabip Odasından Eğitim Sen’e Destek Ziyareti
banner560

KHK ile görevlerine son verilen öğretmenlere destek olmak için sendikaya ziyarete geldikleri söyleyen Adana Tabip Odası Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten, “Sizlerle her türlü ortamda birlikteyiz, birlikte mücadele veriyoruz ama şuan ki durum biraz daha fiili olduğu için biraz daha farklı bir durum. Dayanışma ve mücadeleyi daha da arttırarak birlikteliğimizin daha da gerekli olduğu bir ortamdayız. Yaşadığımız dönem özellikle darbe sürecinden sonra OHAL ile birlikte tamamen antidemokratik, antiyasal sürece girildi. 70 bine yakın açığa alınan öğretmen var. Tabi ki bu kişilerin aileleri var, çocukları var. Gelecekteki süreç onlar için daha zor olacak. En önemli zorluk ise açığa alınan veya işten atılan öğretmenlerimizin eğitim verdiği çocukların eğitimlerinin aksayacak olması ve çok sevdiği öğretmenlerinden ayrılmaları olacaktır. Bu durum işten atılan veya görevden uzaklaştırılan öğretmenlerimiz için bir onur olmakla birlikte, ülkemizin tarihine kara bir leke olarak geçecektir. Sizlere geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.” dedi.


KARAGÖZ, “SALDIRILARLA BİZİ SUSTURAMAZLAR”

Desteklerinden dolayı Adana Tabip Odası yönetimine teşekkür eden Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Ahmet Karagöz, “Emek ve demokrasi mücadelesini hep birlikte örgütledik. KESK dostları kimler? diye sorulduğunda yerelde Adana Tabip Odası, genelde Türk Tabipleri Birliği, DİSK, TMMOB olarak gündeme getiriyoruz. Bu saldırılar genelde tüm demokrat devrimcilere, özelde KESK’e yönelmiş bir saldırıdır. 671 sayılı kanun hükmündeki kararname ile bizler eğitimsen’in ilkeleri ve sahip çıktığı değerler üzerinden ihraç edildik. Biz bunun farkındayız. Biz ‘emek barış demokrasi’ dediğimiz için 10 Ekim’de katledildik. Orada yanımızda sizlerde vardınız. Savaşa karşı barışı, ölümlere karşı yaşamı savunduğumuz için, bilimsel laik ana dilde eğitim dediğimiz için, iş ve ücret güvencemizi teslim etmeyeceğiz dediğimiz için bu saldırılar bize yönelmiştir. Bu saldırılar sadece bize değil Cumhuriyet gazetesine de oluyor. CHP Genel Başkan Yardımcısınada oluyor. Bu saldırılar eğitimsen’in KESK’in susacağı anlamına gelmiyor. Bizleri üzen cemaatla ilişkilendirilerek alınma yaklaşımında olunması. Bu bizlere yapılacak en büyük hakarettir. Biz bunu asla kabul etmiyoruz.” Diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER