banner676

Adana'da trafikte zorunluluk hareketi toplantısı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının koordinasyonunda, trafik güvenliği alanında çalışma yapan kurum ve kuruluşların iş birliğinde ve TÜVTÜRK’ün desteğiyle gerçekleştirilen Trafikte Sorumluluk Hareketi, Sorumlu Vatandaş Hareketi isimli ayağı ile devam ediyor.

Adana'da trafikte zorunluluk hareketi toplantısı

 
2010 yılından beri 25 ilde Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitimi Merkezi öğretmenlerine trafik eğitimlerinin verildiği Sorumlu Vatandaş Hareketi bu kez Adana'da gerçekleşti.

Adana'nın merkez ve çevre ilçelerinden gelen Halk Eğitimi Merkezi müdürleri, öğretmenleri ve usta öğreticilerine kazadan korunma, trafik işaretlerinin kazayı önlemedeki katkısı, sorumluluğun bireye çekilmesi gibi konularda verilen eğitime 117 eğitmen katıldı

T.C Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı koordinasyonunda, TÜVTÜRK'ün desteği ile 4 Mayıs 2010’da başlatılan Trafikte Sorumluluk Hareketi, 6 farklı bakanlık ve bunlara bağlı kamu kurumları ile üniversiteler, belediyeler, sivil toplum ve medya kuruluşlarının desteğiyle trafik güvenliği konusunda toplumun tüm kesimlerinde bilinç oluşturmak için çalışmalarına devam ediyor.

Üç alt projede gerçekleştiriliyor

banner625
Üç farklı alt proje ile yürütülen ve böylece toplumun büyük bir kesimini kapsama alanına alan proje, Güvenli Taşıt Hareketi ile öncelikli hedef grup olarak ticari araç sürücülerini seçiyor. Can Dostları Hareketi ile ilköğretim okulları öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve okul servis sürücülerine ulaşan Trafikte Sorumluluk Hareketi, Sorumlu Vatandaş Hareketi ile de Halk Eğitimi Merkezleri öğretmen ve kursiyerlerine yönelik eğitim ve iletişim faaliyetlerine odaklanıyor.

Amaç daha çok kişiye ulaşmak

Sorumlu Vatandaş Hareketi kapsamında, Halk Eğitimi Merkezleri öğretmenlerine ve usta öğreticilerine yönelik gerçekleştirilen seminerler, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile TÜVTÜRK Kuzey Taşıt Muayene İstasyonları Yapım ve İşletim A.Ş. arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde yürütülüyor. Bu seminerlerde ilk etapta öğretmenlere ve usta öğreticilere, kazadan korunma, trafik işaretlerinin kazayı önlemedeki katkısı, araç muayenesi ve güvenliği, sorumluluğun bireye çekilmesi, trafik kurallarının günlük hayatta kullanımı gibi konularda eğitim veriliyor. Onlar da aldıkları bilgiyi projeye özgü araçlarla kendi sınıflarındaki kursiyerlere aktararak, proje hedeflerinin çok daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor. Proje kapsamında 2010‘dan beri 25 kentte binlerce eğitmene ulaşıldı.

Adana ayağına 117 eğitmen katıldı

Sorumlu Vatandaş Hareketi’nin Adana ayağı, 19 Nisan Cuma günü Sürmeli Otel’de gerçekleştirildi. Çeşitli ilçelerden gelen Halk Eğitimi Merkezi müdürleri, öğretmenleri ve usta öğreticilerle yaklaşık 117 kişilik bir katılım sağlandı.  

Sorumlu Vatandaş Hareketi 2013 eğitimleri, İstanbul, Ankara, İzmir, Ordu, Gaziantep ve Adana’da gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2013, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz