"Adanalı çiftçilere yakın olmak istiyoruz''

Bayer’in ''Bitki Bilimi'' birimi Bayer CropScience’ın Türkiye Ülke Müdürü Laurent Perrier, Adana Bölge Müdürü Sadık Uygunöz ile birlikte Adana Çiftçiler Birliği’ni ziyaret etti.

 

 

Yönetim Kurulu Başkanı Behçet Homurlu, ikinci Başkanı Mutlu Doğru, Genel Sekreteri Oana Çorat, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Özler, Nevzat Arman ve Sinem Özkan Başlamışlı ile görüşen Perrier, ''Ziraatın beşiğindeki Adanalı çiftçilere yakın olmak istiyoruz'' dedi.

 

Cironun yüzde 10'u AR-GE'ye

Daha yeşil bir çevre için ekolojiye önem verdiklerini ve çevreye uyumlu ilaçlar ürettiklerini belirten Perrier, firma olarak, yıllık cirolarının yüzde 10'unu araştırma-geliştirem (AR-GE) çalışmalarına ayırdıklarını vurguladı. Perrier, ''Çiftçilerimize bereketli bir sezon ve başarılar diliyorum. Türk tarımına ve emek verenlere teşekkür ediyorum'' dedi.

 

Fikir alışverişi

Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Behçet Homurlu ise, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, Bayer yetkilileri ile piyasadaki ilaçlarla ilgili görüş alış verişinde bulunduklarını bildirdi. Homurlu, ''Bizden ürünleri hakkında yorumlarımızı almak istediler. Yeni piyasaya sürülecek ilaçlar, yakında piyasadan çekilecek ilaçlarla alakalı genel  değerlendirmede bulunduk'' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2013, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz