banner641

Adanalı dağcılar erciyes'in zirvesinde

PRODOSS-Adana Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü 28-29 Ağustos 2013 tarihlerinde 30 ağustos Zafer Bayramı Erciyes Dağı Zirve tırmanışı yapmak üzere tırmanışa katılacak kulüp sporcuları Mehmet Soner ODUNCU, Mustafa BALLI, Seda SERİNGÖZ, Ahmet ATAR, Nurseli İSLAM, Kadir YİĞİT, Şaban GÖK, Zafer DİNÇ, İlyas ÇEVİRGEN, Rıdvan ALPER, İbrahim İZCİ ve Murat ARIKAN 28 Ağustos 2013 Çarşamba sabahı saat 07.00 da Adana dan yola çıkarak saat 11.00 Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü önünde Kayseri İzcilik Gençlik ve Doğa Sporları Kulübü izci liderleri ile toplanıldı.

Adanalı dağcılar erciyes'in zirvesindebanner560
Tırmanış için gerekli ekipmanlar ve kumanyalar ayarlanarak araçlar ile Tekir Yaylasına hareket edildi. Tekir Yaylası'ndan teleferik ile 2.istasyona çıkılıp 2.istasyondan Çobanini yaylasına ulaşarak Çobanini yaylasında (2650 m) ana kamp kurulup yerleşme, akşam yemeği, teknik toplantı ve tırmanış hazırlığı yapılarak istirahat geçildi.

28 Ağustos saat 03.00 de Erciyes dağı doğu yüzeyinden Çobanini yaylası-Şeytan Deresi Boğazı-Hörgüç Kaya-Küçük Zirve-Büyük Zirve rotası takip edilerek 26 sporcu ile tırmanışa başlanıldı, saat 10.00 de zirveye (3917 m) ulaşıldı. Erciyes dağı zirvede günün anlamı ve önemi hakkında yapılan açıklamadan sonra zirve defterine “30 Ağustos Zafer Bayramı Erciyes Dağı Zirve tırmanışımızı büyük zaferin 91. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ithaf ediyor ve saygıyla anıyoruz." yazılan metinden sonra imzalar atılarak Türk bayrağımızı açarak toplu ve bireysel fotoğraflar çekilip aynı rota dan saat 11.00 gibi dönüşe geçildi. Saat 15.00 de ana kampa vararak zirve tırmanışı tamamlandı. Kampta zirve tırmanışı değerlendirmesi yapılıp kısa biz moladan sonra Adana ya dönüldü.


PRODOSS
-Adana Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü başkanı Mehmet YAKUT “30 ağustos Zafer Bayramı Erciyes Dağı Zirve tırmanışında bize ev sahipliği ve rehberlik yapan Kayseri İzcilik Gençlik ve Doğa Sporları Kulübü başkanı Ümit AKYÜREK beye ve ekibine teşekkür eder, zirve tırmanışını  başarı ile tamamlayan tüm üyelerimiz ile sporcularımızı kutlar, bu büyük zaferi bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal mücadelesinin kahraman evlatlarını saygı ve rahmetle anıyoruz.” dedi.


Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2013, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640