banner676

Adanalı mutfak şeflerinden makarnanın sırları

Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği (ADAPADER), 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinlikleri kapsamında Adanalı 30 kadına gastronomi eğitimi verdi.

Adanalı mutfak şeflerinden makarnanın sırları

Adana’da gastronomi turizminin gelişmesi için uluslararası ve ulusal festivallerde Çukurova’nın lezzetlerini tanıtan Adanalı mutfak şefleri, bu kez makarnanın sırlarını meraklılarıyla paylaştı. Aşçılar ve Pastacılar Derneği (ADAPADER)  Başkanı Derviş Göçmen ve Başkan Yardımcısı Metin Ertürk,  gastronomi eğitiminde lezzetli makarna yapmanın püf noktalarını Adanalı kadınlara anlattı. 

banner625

Beko’nun sponsorluğunda Gizerler Restaurant’ta gerçekleştirilen Makarnanın Sırları etkinliğinde ünlü mutfak şefleri Derviş Göçmen ve Metin Ertürk, 30 kadın katılımcıya pişirim inceliklerinden, sosların hazırlanmasına kadar makarnanın en lezzetli halini tabaklara yansıttı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında verilen eğitimde Adanalı kadınlar, hangi makarnanın nasıl ve ne şekilde haşlanması gerektiğini, hangi sosun hangi makarnaya daha çok yakıştığını, sosların hazırlanmasındaki incelikleri Derviş Göçmen ve Metin Ertürk’ten öğrendi. Mükemmel makarna pişirmenin püf noktalarını keşfeden katılımcılar, Gizerler mutfağında kendi elleriyle makarna pişirip, hep birlikte yemenin keyfini yaşadı. 


ADAPADER Başkanı Derviş Göçmen, çeşitli üniversitelerde gastronomi ve mutfak sanatları bölümünde okuyan öğrencilere damak çatlatan lezzetlerin sırlarını ve aşçılık mesleğinin inceliklerini öğrettiklerini belirtip, eğitim çalışmalarına yenilerini eklediklerini söyledi. Başkan Göçmen, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü için düzenlediğimiz etkinlikte Adanalı hanımefendilere makarnanın sırlarını paylaştık. Bu imkanı bizlere sağlayan Gizerler ve Beko’ya teşekkür ediyoruz” dedi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz