banner654

Adanalı Yüreğir'de nefes alacak!

Adana'ya ve Yüreğir'e önemli eserler kazandıran Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan önemli bir eseri daha ilçeye kazandırıyor.

Adanalı Yüreğir'de nefes alacak!

Orman Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda Seyhan Nehri kıyısında yer alan Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 87.500 metrekare orman fidanlığı alanı mesire alanı olarak Yüreğirliye kazandırılıyor.  Su kayağı tesisi, engelli vatandaşlarımız ve emekliler için lokal, dinlenme tesisleri ve çok değişik aktivitelerin yapıldığı devasa mesire alanına dönüştürülerek vatandaşların hizmetine sunuluyor. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan sadece Yüreğirlinin değil tüm Adanalıların faydalanacağı büyük bir parkı Adana’ya kazandırıyor

ORMAN FİDANLIĞI ALANI HALKA KAZANDIRILIYOR
Orman Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda Seyhan Nehri kenarında bulunan Orman Fidanlığı alanının mesire yeri olarak Adana halkına kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ''Adana içinden temiz bir nehrin aktığı dünyada ender şehirlerden biri. 
Seyhan Nehri kenarında bulunan alanların özgün yapısı bozulmadan Adanalı vatandaşlarımızın faydalanacağı bir alana dönüştüreceğiz. Burayla ilgili proje çalışmamız devam ediyor. Adana'da ilkleri barındıracak bir projeyi daha vatandaşlarımıza kazandırıyoruz. Bundan önce vatandaşlarımızın kullanamadığı bu alana vatandaşlarımızla buluşturuyoruz.'' şeklinde görüştü.

banner625
YAPILACAK ETKİNLİKLER
Halka açılacak alanda su kayağı, kır kahveleri, engelliler emekliler ve yaşlılar için dinlenme tesisleri, çocuk oyun alanları, otopark, yeşil alanlar, piknik alanları ve büfe olacak.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz