Adanalılar yeteneklerini keşfetti

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Seyhan ve Çukurova ilçelerinde ücretsiz açtığı kişisel gelişim, meslek edindirme ve hobi kurslarını başarıyla tamamlayan bin kursiyer sertifikalarını aldı.

Adanalılar yeteneklerini keşfetti

Adana’daki 13 gençlik merkezinde yürüttüğü projelerle sosyal belediyecilikte yeni ufuklar açan Adana Büyükşehir Belediyesi, kişisel gelişim, meslek edindirme ve hobi kurslarında bin mezun daha verdi. Resimden ebruya, diksiyondan web tasarımına, bilgisayarlı muhasebeden piyanoya kadar 15 farklı kurstan ücretsiz yararlanan Adanalılar, sanatın birleştirici gücüyle sosyalleşip, yeteneklerini keşfetme fırsatı buldu.
4 MERKEZDE 15 FARKLI DALDA KURS AÇILDI
Başkan Hüseyin Sözlü’nün liderliğinde toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı pekiştiren hizmetlerle sosyalbelediyecilikte Türkiye’ye örnek olan Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Beyazevler, Yurt, Reşatbey ve Belediyevler mahallelerindeki gençlik ve kültür merkezleri ile okuma salonlarında açtığı kişisel gelişim, meslek edindirme ve hobi kursları büyük ilgi gördü. 3 aylık eğitim dönemlerinde bilgisayar kullanımı, bilgisayarlı muhasebe, grafik tasarım, web tasarım, keman, piyano, diksiyon, resim, okuma-yazma, ahşap boyama, satranç, minyatür, ebru, aşçılık ve pastacılık kurslarına katılan vatandaşlar, yeteneklerini hayal güçleriyle birleştirip, mesleki eğitim ve gelişimin kapısını araladı. 
SERTİFİKA HEYECANI
Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren 4 merkezdeki kurslara katılan bin kursiyer, eğitimlerini başarıyla tamamlayıp, sertifikalarını törenle aldı. Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı, Gençlik Merkezleri ve Meslek Edindirme Şube Müdürü Ahmet Küncü, 2017 yılının ilk mezunlarına sertifikalarını verip, tebrik etti. Ahmet Küncü, kursiyerlerin tüm eğitim ihtiyaçlarının Adana Büyükşehir Belediyesi’nce karşılandığı kişisel gelişim, meslek edindirme ve hobi kurslarında yeni dönem kayıtların telefonla veya şahsen başvuruyla kabul edildiğini belirtti. 
YENİ NESİL GELECEĞE HAZIRLANIYOR
Geleceğin teminatı olan çocukların çağın gereklerine uygun biçimde eğitimlerini tamamlamaları ve hayata eksiksiz hazırlanabilmesi için tüm imkanlarını seferber eden Adana Büyükşehir Belediyesi, Seyhan, Çukurova, Sarıçam, Yüreğir, Ceyhan, Yumurtalık, İmamoğlu, Karataş, Kozan, Feke, Saimbeyli, Karaisalı ilçelerindeki 13 Gençlik Merkezi’nde her yıl 11 bin öğrenciye eğitim vermeyi sürdürüyor.

HANGİ MERKEZDE HANGİ KURS VAR?
Atatürk Gençlik ve Kültür Merkezi: Bilgisayar kullanımı, bilgisayarlı muhasebe, grafik tasarım, web tasarım keman, piyano, diksiyon, resim ve okuma-yazma kursu.
Belediye Evleri Mah. 84148 Sok. Türkmenbaşı Bul. Yeterle Plaza Kat:1 No:38 Çukurova/Adana Tel: (0322) 248 28 01 
------------

banner625
Cumhuriyet Okuma Salonu: Ahşap boyama, resim, satranç kursu.
Yurt Mah. 71489 Sok. Cumhuriyet Park içi. Seyhan/Adana
Tel: (0322) 248 44 45
--------------
Beyazevler Okuma Salonu: Minyatür ve ebru sanatı kursu.
Beyazevler Mah. 80017 Sok. Yalçın Park içi No:1 Çukurova /Adana
Tel: (0322) 226 11 80
--------------
Reşatbey Gençlik Merkezi: Aşçılık ve pastacılık kursu.
Reşatbey Mah. 62001 Sok. Nida Apt. No:15  Zemin Kat Seyhan/Adana Tel: (0322) 458 03 37

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz