banner654

Adana’nın "Hayali” Gerçek Oluyor

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın “Adana’nın Hayali” dediği “Adana Kent Meydanı” projesi için çalışmalar hafta sonunda da durmak bilmedi. Yüzde 60’ının kamulaştırma işleminin tamamlandığı 40 bin metrekarelik alanda yıkım çalışmalarına belediye ekiplerince devam edildi.

Adana’nın "Hayali” Gerçek Oluyor

Adana’nın en önemli sorularından olan Kent Meydanı yapımı için başlatılan çalışmalar hafta sonunda da devem etti. Yaklaşık 40 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan meydan Sucuzade Mahallesi balıkçılar pazarı civarına kapsıyor. Meydanın oluşturulacağı alanın yaklaşık yüzde 60’ının kamulaştırma işlemi tamamlanmış durumda. Satın alınan binaların yıkım çalışmalarına hafta sonunda da devam edildi.

KARALAR: ADANA KENT MEYDANINA KAVUŞMAK İÇİN GÜN SAYIYOR
Kamulaştırılan binaların ücretlerinin ödenir ödenmez yıkım çalışmalarına başladıklarını belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kent meydanını hiçbir dış kaynak kullanmadan ve borçlanmadan belediyenin kendi imkânları ile yapacaklarını söyledi. Başkan Zeydan Karalar, “Adana’mızın en büyük sorunlarından biride kuşkusuz bir kent meydanının olmayışıdır. Yıllar önce belirlenen ve adına meydan denilen alanlar bugün bir kent meydanı görünümümden çok uzak durumda. Bizim yapacağımız kent meydanı ile Adana’nın ihtiyaçları karşılanacak ve şehrin kalbinin attığı nokta olacak. Seçtiğimiz alanda zaten Adana’nın tam merkezi sayılabilecek bir nokta. Çalışmalarımızda kamulaştırma işleminde önemli bir mesafe kat ettik. Anlaşmaya vardığımız binaların yıkımını vakit kaybetmeden bitireceğiz. Bütün dünyada güzel şehirler meydanlar etrafında şekillenir ve meydanları ile anılır. İnşallah bizim yapacağımız bu proje ile Adana’nın önemli bir eksiğini gidermiş olacağız” ifadelerine yer verdi.

banner625

YIKIMDA GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ÜST SEVİYEDE

Yıkım çalışmalarına insan sirkülâsyonun daha az olduğu hafta sonları hız verilirken yıkım çalışmaları sırasında Seyhan Belediyesi ekiplerinin güvenlik tedbirlerini eksiksiz aldığı gözlendi.    Yıkım öncesi çalışma yapılan alan bariyerlerle kapatıldı. Yıkım sırasında molozlardan yükselen toz bulutunun önüne geçmek içinde yıkım alanı vidanjörlerle sulandı. Yıkım sonrası oluşan molozlarda başka alanlara nakledildi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz