​Adana’ya modern hayvan barınağı

117 dönüm alanda oluşturulan komplekste 2 bin köpek, 500 kedi, 100 at-eşek ile yabani hayvanların tedavi, aşılama, bakım ve rehabilitasyonu sağlanacak.

​Adana’ya modern hayvan barınağı

Adana Büyükşehir Belediyesi, 117 dönüm alanda uygulamaya koyduğu proje ile Türkiye’nin en büyük ve en modern hayvan barınağı kompleksini Adana’ya kazandırıyor. Merkez Çukurova İlçesi Söğütlü mevkiinde oluşturulan tesislerde 2 bin köpek, 500 kedi, 100 at-eşek ile yabani hayvanların tedavisi, aşılaması, bakımı ve rehabilitasyonu sağlanacak. Adana’nın ilk hayvan mezarlığı da bu kompleks içinde oluşturulacak. 

İLK ETAP EKİM AYINDA FAALİYETE GEÇİYOR

Hayvan haklarının iyileştirilmesi ve korunmasına yönelik çok sayıda hizmet ve etkinliğe imza atan Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda çalışma yürüten Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, 117 dönüm alanda projelendirilen Adana Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’nın 43 dönümlük ilk etabını ekim ayında hizmete açacak. 

BARINAKLARLA DOĞAL YAŞAM ALANI İÇ İÇE 

2 bin köpeğin barınacağı ilk etap tesislerde ziyaretçi salonu, kafeterya, sahiplendirme alanı, klinik, ameliyathane, aşılama ve kısırlaştırma ünitesi, mutfak ve soğuk hava deposu yer alacak. Köpek barınağında yetişkinler, yavrular ve hastalıklı köpekler için ayrı yaşam alanları bulunacak. Köpeklerin barındığı bölümle bağlantılı olacak şekilde 35 dönüm arazide doğal yaşam alanı oluşturulacak. 

KEDİLER İÇİN ÖZEL EVLER

banner625
Proje dahilindeki kedi barınağı ise 39 dönüm alanda inşa edilecek. 500 kedinin koruma altına alınacağı bu bölümde 3 adet büyük kedi evi, klinik, ameliyathane, aşımala ve kısırlaştırma ünitesi konumlandırılacak. Kedi barınağının hemen yanında at ve eşekler için ayrı ayrı haralar yapılacak. 100 at-eşeğin barınacağı alanda iki adet de padok hazırlanacak. Bu padoklarda engelliler için atlı terapi faaliyetleri gerçekleştirilecek.

HAYVAN MEZARLIĞI

Modern hayvan barınağını projelendirirken hayvan dostlarının taleplerini dikkate alan Adana Büyükşehir Belediyesi, komplekste hayvan mezarlığına da yer verdi. Hayvanseverler, hayatına kaybeden can dostlarını bu alanda toprağa vererek, mezarlarını diledikleri zaman ziyaret edebilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metehan demir
Metehan demir - 1 yıl Önce

Barınaklardan ücretsiz köpek sahiplene biliyormuyuz

Metehan Aygün
Metehan Aygün @Metehan demir - 12 ay Önce

Tabiki edinebilirsin metehan demir

vlkn wrights
vlkn wrights - 12 ay Önce

bırak bırak sen yaşlanıncada seni bıraksalar huzur evine yada sokağa makul mü görecen

Yasemin altinok
Yasemin altinok - 12 ay Önce

Merhaba sokakta iki tane yavru kedi var bir kac gun sut verdik ama birisi olmek uzere gelp alabilirmisnz cokm kucuk ler

Melisa
Melisa - 1 yıl Önce

Çok güzel

İremsu çay
İremsu çay - 1 yıl Önce

Gölden köpek varmı

Azize
Azize - 1 yıl Önce

Zonguldak da yasiyorum ve bir kör kediye yardim istiyorum tedavisi bakima ihtiyacı var bir senedir bakmaya calisiyorum ama artik büyüdu cok cidi bakim istiyor disari cikardigimda görmediği icin rüzgardan bilekorkuyor sokak kendisiydi gormedigi için yabanci cisimler kemirip hasta oluyor ne olur yardim edin gozleri acilsin tek istegim bu

Nuran dıkıcı
Nuran dıkıcı - 1 yıl Önce

Evcıl küçük sus kopegı arıyorum

Şahin Sarı
Şahin Sarı - 1 yıl Önce

Evdeki kedim yaşlandı ölúmünü gòrmek istemiyorum. :( Buraya bırakabilir miyim?


SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz