ADD'den "Ege adaları" açıklaması

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube Başkanı Atilla Eker, ege adaları ve kayalıklarıyla ilgili yaptığı açıklamada "Kıbrıs Barış Harekatı ve Kardak Harekatı'ndan, 18 adamızın fiilen işgaline göz yumulan döneme geldik" dedi.

ADD'den "Ege adaları" açıklaması

Marathi, Koyun, Hurşit, Eşek, Nergicik, Bulamaç, Kalolimnoz, Keçi, Sakarcılar, Koçbaba, Ardacık, Gavdos, Dionisades, Gaidhouronisi, Koufonisi ve Venedik ada ve kayalıklarının Yunanistan tarafından işgal altında olduğunu belirten Eker, "2004 yılında başlayan işgal süreci halen devam etmektedir. Bu işgallerin sorumlusuysa dönemin siyasi iktidarı ile Amerikan kapıları ardında Amerikan icazeti ile varlığını sürdüren FETÖ'dür"diye konuştu.

EKER "YUNANİSTAN'IN DAYANAĞI, AB VE NATO'DUR"

Yunanistan'ın işgalleri gerçekleştirmesindeki en büyük dayanağının AB ve Nato olduğunu savlayan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube Başkanı Atilla Eker, söyle konuştu;
"Emperyalist güçlerin araçları olan Avrupa Birliği'ni ve Nato'yu ise uzun uzun anlatmaya gerek yok. NATO'nun Türkiye'de darbeler düzenlediğini, işgal girişiminde bulunduğunu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü hedef alan çalışmalar yaptığını; Avrupa Birliği'nin ise ekonomik ve siyasi dayatmalarını tekrar hatırlatma fayda görüyoruz. 2004 yılından beri devam eden işgal sürecine verilen tepkiler yerel kalmış ve maalesef örgütlü olamamıştır. Hükümet ve meclis kanadından tepki gelmemesi; ana akım medyanın ise sessiz kalması işgallerin duyulmasını engellemiştir. Bu süreçte adalarına Lozan Antlaşması'na aykırı şekilde silah ve asker yerleştiren Yunanistan; işgal ettiği adalarımıza da aynı sistemi uygulayarak asker ve silah yerleştirmiştir. Yunanistan, yetkililerimizin işgal altındaki adalarımıza girişini hücum botları ile engellerken; Yunan Savunma Bakanı Kammenos Koyun Adası'nda mangal yapıyordu. Dönemin Savunma Bakanı Fikri Işık ise "Şov yapıyor" demek dışında bir cümle kuramamıştı. Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı'nın açıklamalarından sonra ise iyice arsızlaşan Kammenos "Gel de al" diyerek Türkiye'ye meydan okumuştur. Türk Gençliği olarak bölgesel barışı savunmakla beraber en ufak bir toprak parçasını bile terk etmeyeceğimizi bildiriyoruz"

"BİZ YURTTA SULH, CİHANDA SULH İLKESİNİ BENİMSİYORUZ"

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dış politika anlayışını benimsediklerini ifade eden Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube Başkanı Atilla Eker, "istiyoruz ki Yurtta Sulh Cihanda Sulh ilkesini devam ettirelim. Bu işgallerin emperyalizmin bölgeyi kan revan ve kaos içerisinde tutmak için planlandığını biliyoruz. Komşuları birbirine düşman etmek isteyen emperyalist tuzaklara düşmeyeceğiz. Ancak Kammenos unutmasın; biz Kurtuluş Savaşı'nı, Hatay'ı topraklarımıza katma mücadelesini dün gibi hatırlıyoruz" dedi. Eker sözlerini şöyle tamamladı;
"Empryalizm'in bölgede başarısızlığa uğramasının yolu tam bağımsızlık ve karşılıklı ilişkilere dayanan barıştır. Bu yüzden Yunanistan işgal ettiği adalarımızdan çekilmeli ve diyetini ödemelidir. Türk Ulusu'nu bu konuda gereken tepkiyi göstermeye, siyasi iktidarı ise sorumluluklarını yerine getirmeye ve vatan toprağına sahip çıkmaya davet ediyoruz"
  
banner625
   
     
 
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz