AK Parti’den Dawm Sendromlu Çocuklara Yemek

AK Parti Adana İl Başkanlığı, ‘21 Mart Dünya Down Sendromu Günü’ dolayısıyla dawm sendromlu çocuklar ve aileleriyle yemekte bir araya geldi.

AK Parti’den Dawm Sendromlu Çocuklara Yemek

AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı’nın öncülüğünde, 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘Engelsiz Türkiye İçin Evet’ programı Adana’da Engelsiz Yaşam ve Farkındalık Derneği’nde yapıldı. Program öğlen yemeğinin ardından Kur’an-ı Kerim okunmasıyla devam etti. Milletvekilleri ve parti yöneticileri engelli çocuklar ve aileleriyle tek tek ilgilenerek sohbet etti.

Her engelin aşılabileceğini belirten AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Sevda Erdede, “Hiçbir engel aşılamaz değildir, yeter ki engel gönüllerde olmasın. Bizler farkındayız ki görme engelli kardeşim gönül gözü ile her şeyi görüyor, işitme engelli kardeşim yüreğinden çıkan işaretlerle bize her şeyi ifade ediyor, bedensel engelli kardeşim gönlünde, zihninde yok ettiği engel ile hiçbir engel tanımadan nice başarılara imza atıyor.

Biz bu bilinçle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu ve talimatı ile daha davamızın tohumlarının ekmeye başladığımız ilk yıl bu dava engelli kardeşlerimiz olmadan olmaz dedik ve 3 Aralık 2001 yılında Engelli Koordinasyon Merkezimizi kurduk.

Engelli vatandaşlarımız için erişilebilir olmayı en önemli ayrıcalıklarımızdan biri olarak görüyoruz. Engelli Koordinasyon Merkezimizin ve gönüllerimizin kapılarını sizler için sonuna kadar açtık. Sizlerin yaşadığı her türlü sıkıntıda yanınızda olmak bizim boynumuzun borcu. Bu amaçla hamd olsun bugün 81 il ve 970 ilçe teşkilatımızda sizler için telefon, faks ve internet üzerinden birebir hizmet veriyoruz. Sizleri bu merkezlerimize her zaman davet ediyoruz” dedi.

 
AK Parti olarak iktidara geldikleri günden bu yana engellilere ‘pozitif ayrımcılık’ ilkesiyle yaklaştıklarını belirten Başkan Erdede, şöyle konuştu:

“Özellikle 2005 yılında çıkardığımız Engelliler Kanunu bu alanda çığır açmıştır. Bu kanunla eğitimden bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine kadar sizleri ilgilendiren pek çok konuda iyileştirme gerçekleştirdik. Sizleri sosyal hizmetlere erişimine mani olan bürokratik engellerin kaldırılması, engelli vatandaşlarımıza ilk defa evde bakım ve evde sağlık hizmetlerinin sunulması, engellilerimizin eğitimde fırsat eşitliğine kavuşması gibi hizmetler, bu yöndeki çalışmalarımızın yalnızca bir kısmıdır.

AK Parti bugüne kadar ne yaptıysa ispatlarıyla, delilleriyle ortada. Onlar konuştu, AK Parti yaptı. Bakın 4 gün önce Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın katılımıyla kahramanlık destanı şehri Çanakkale’de dünyanın en uzun köprüsünün temeli atıldı, hamd olsun. Milletine aşık bir lider ve liderine aşık bir millet ile inşallah ülkemiz daha çok ilklere, enlere imza atmaya devam edecek.

Şimdi ise sıra en önemli ilk’e geldi kıymetli kardeşlerim, şimdi sıra ülkemizin gittiği bu kutlu yolda önünü daha da açacak bir sistem değişikliğine geldi.

Bu değişiklik hem öyle 3-5 aylık bir konuşmanın ürünü de değil, bu değişiklik yılların ürünü, milletine hizmet düşüncesinden başka amacı olmayan gelmiş geçmiş tüm devlet adamlarının hayali. İşte bu sistemin adı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi.

Şimdi sıra ayağımıza dolanan parlamenter sistemden kurtulmaya geldi.

banner625

Bizler istiyoruz ki istikrar sürsün, milletimizin gerçek iradesi yönetime yansısın, gençlerimizin sözü siyasette daha fazla yer bulsun.

Bu yüzden milletvekili sayımızı 600’e çıkartalım diyoruz, seçilme yaşını 18’e indirelim diyoruz, çift başlıklı değil tek başlıklı bir yönetim olsun diyoruz.

Yasama, yürütme ve yargının kuvvetler ayrılığı ilkesi ile her birim kendi alanında hızlı ve etkili kararlar alabilsin istiyoruz.

Vesayet sisteminin tamamen tasfiye edildiği güçlü bir yürütme ve güçlü bir yasama için kararımız evet, tabi ki evet diyoruz.

Hepimiz çok iyi hatırlıyoruz ve asla unutturmayacağız değerli kardeşlerim. Çok değil yaklaşık 9 ay kadar önce dış mihrakların maşası haline gelmiş hain FETÖ kirli vesayet odaklarının da desteği ile bir darbe girişiminde bulundu. Hamd olsun milletimiz içindeki vatan aşkı, istiklal ve istikbal sevdası ile tanklara, F16’lara karşı geldi, mücadele etti ve hamd olsun onları yerle bir etti. Bu mücadele öyle kutlu bir destan yazıldı ki;

15 Temmuz’un o karanlık gecesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokaklara dökülerek vatanın muhafaza ve müdafaasında destan yazan kahramanların arasında engelli kardeşlerimiz de vardı.

Vatan, bayrak sevgisi o gecede hiçbir engel tanımadı. Burada bir kez daha vatanın müdafaası için tüm engelleri bir kenara bırakan kardeşlerimize ve aziz milletimize şükranlarımızı sunuyor, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz.

Unutmayalım ki kararımız evet mücadelesi milletimizin bekası için bir Çanakkale’nin, bir 15 Temmuz’un yansımasıdır. Bu mücadelelerin kayıtsız, şartsız milletin iradesiyle taçlandırılmasıdır.”

Milletvekillerinin de selamlama konuşması yaptığı etkinlikte şiirler okundu, AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından hazırlanan sinevizyon gösterileri yapıldı.

Etkinliğe AK Parti Adana Milletvekilleri Fatma Güldemet Sarı, Necdet Ünüvar, AK Parti Adana İl Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Özmansur, Sevda Erdede, Seyhan İlçe Başkanı Abdurahman Yeşiltaş, İl Kadın Kolları Başkan Yardımcıları Züleyha Kara, Aynur Arslan, Sadet Şeker, Yaşlı Koordinasyon Merkezi Başkanı Ahmet Sert, Yaşlı Koordinasyon Merkezi Başkanı Hayriye Demir, Dernek Başkanı Hacer Bulut ile çok sayıda davetli katıldı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz